Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimnázium digitális fényképe...

A gimnázium digitális fényképet kér a beiratkozáshoz, mire gondolnak pontosan?

Figyelt kérdés

Bocsi, biztos hülyének néztek, de én csak egy középkorú anyuka vagyok és a digitális fényképekkel kapcsolatosan nincs tapasztalatom.


Az első szülői értekezleten az osztályfőnök nem volt jelen, csak az iskolaigazgató elhadarta az információkat, és többek között azt is, hogy digitális fénykép kell a beiratkozáshoz. Ennyi.

Távozása előtt, a tömegben, a folyosón megkérdeztem a részletekről, de az öntelt hólyag csak fintorgott és távozott. Biztos, hogy hülyének nézett.


Elhiszem, hogy én vagyok a hülye, de úgy gondolom, hogy akkor is tájékoztatni kellett volna bővebben... Mielőtt távoztam volna, beszélgettem egy nagymamával, aki egyedül neveli az unokáját, és ő szegény tőlem kérdezte, hogy a digitális fényképet hogy készítse el, mire gondolnak pontosan, és hogy juttassa el az iskolának (otthon nincs Internet előfizetése).


Tudom, a mai világban a fiataloknak ez nevetséges, de én egy középkorú anyuka vagyok. A gyermekemet megkérdeztem, de ő sem tudta, hogy az iskolában pontosan mit kérnek. Ez a honlapról sem derült ki.


Tud valaki segíteni?



2017. máj. 23. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Fényképezd le egy telefonnal és memóriakártyán vagy pendrive-on vidd be. Magyar NE papírfényképet vigyen a gyerek.
2017. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
*Magyar = magyarul
2017. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És e-mail levélben is el tudom nekik küldeni?
2017. máj. 23. 08:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha elektronikus úton kell eljuttatni hozzájuk, akkor igen.
2017. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen memóriakártyán vigyem be? Bocsi, de nincs memóriakártyám és pendrive sem. A fénykép miatt vegyek?


Csak nyomtatóm van, amelyikkel scannelni tudok, ezért gondoltam, hogy e-mail levélben elküldöm.

2017. máj. 23. 09:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Arról nincs semmi infó, hogy kell eljuttatni, csak annyi, hogy a beiratkozáshoz kell a digitális fénykép.
2017. máj. 23. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen e-mailben is jó, de könyörgöm, csak van valaki az osztályban aki lefényképezi a gyereket és ott helyben a telefonjáról átmásolják ahova a tanár kéri vagy elküldi az iskolai wifin e-mailben.


Túl aggódod. Azon kívül oldja meg az iskola. Ezért fizetik a felnőttek az adót, csak van egy digitális fényképezőgépe az iskolának.

2017. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Én is csak egy középkorú anyuka vagyok, de olvasni azért megtanultam, szerintem ne legyél ennyire hülye.

Olyan, mintha direkt szeretnél jól felháborodni, hogy tőled aztán milyen lehetetlen dolgot kérnek az iskolában. A mai technológiák használata könnyű, csak csinálni kell és nem hőbörögni. Te magad írtad a megoldást, ami neked a legkönnyebb, hát csináld úgy. Bescanneled, emailben elküldöd, odaírod a gyerek nevét és osztályát, kész.

Minek szenvelegsz, ha te is tudod a megoldást.

A nagymama majd megoldja másképp, pl megkéri a szomszéd kamaszt, hogy fényképezze le a gyereket a telefonjával és küldje be a megadott email címre. Nem a te gondod, de ennyivel meg is oldódik.

2017. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A telefonról én is tudom e-mail levélben elküldeni az iskolának, csak nem tudom, hogy ez nekik jó-e.


Ezt nem értem: "a telefonjáról átmásolják ahova a tanár kéri". Hogy?

2017. máj. 23. 09:21
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódd már ennyire túl. A beiratkozásnál legyen nálad a telefon a képpel, aztán majd közlik, hogy hova küldd, ha sehogyse megy, akkor majd segítenek. Emiatt nem fog lemaradni a gyerek az iskoláról. De arra figyelj, hogy ne könyveljenek el az elején annak az ostoba anyukának, mert az árt a gyereknek. Vidd amit kérnek és teljesítsd akkor és azt, ami épp aktuális. Ne ragozd túl és ne fuss senki után kérdésekkel bombázva.
2017. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!