Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem indítanak a magyar...

Miért nem indítanak a magyar egyetemek, főiskolák megújuló energiával kapcsolatos szakokat, szakirányokat?

Figyelt kérdés

Régebben egyetlen egy felsőoktatási intézményben volt ilyen szakirány (BME-KJK). Ma már ott sincs az oktatási tájékoztató szerint.


Ez volna a jövő és ma már a jelen. A napenergia, szélenergia, vízenergia stb. hasznosítása. Külföldi netes oldalakon százával lehet olvasni, hogy az egyik egyetemen ezt fejlesztettek ki, a másik egyetemen pedig azt.


Nálunk pedig csak a "tökölés" van. Mikor megkérdeztem egy illetékes személyt arról, hogy miért nem indítanak korszerű, piacképes szakokat, akkor véres szemekkel nézett rám. Pl.: gépész- vagy villamosmérnök és egy "alternatív energia mérnök" kombó milyen ütős lenne álláskeresésnél. (külföldön főleg)


Mondjuk állami oktatási intézményekben még valamelyest érthető is ez az "ej ráérünk arra még" hozzáállás. (akkreditáció és bürokrácia útvesztői)


Azt azonban fel nem foghatom, hogy egy profitorientált, magánegyetemen miért nincs ilyen - a fenn megnevezett - szak, szakirány.


Ha valaki érdemben tud a kérdésemre normálisan válaszolni, akkor azt megköszönöm!



#alternatív energia #megújuló energia szakirány #alternatív energia oktatás #magyar egyetemek oktatás #megújuló enrgia oktatása egyetemeken
2017. máj. 23. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A világon van egy különös ország, bizonyára kitalálod melyik az, ahol például a napelem árába adó van kalkulálva, illetve van fent a neten olyasmi hogy 4 kW teljesítmény felett megadóztatnák a napelemeket. Miközben a gazdag országokban pont az ellenkezője történik, vagyis mindenféle pézügyi meg más eszközökkel még ösztönzik is a zöld energia használatát.

Én mérnökként egy ideig dolgoztam az EBM 720 nevű generátor fejlesztésén. Aki tudja mi az, 10-szer fogja megnyomni a válaszom alatti piros kéz jelet. Hát ezek vagyunk mi magyarok. Vagyis ha felmerül a lehetőség hogy a szomszéd olcsóbban vagy netán ingyen de nem Lajcsi módszerrel hanem becsületes úton jutna energiához akkor a temetőből is képes felkelni a halott hogy ezt valahogy megakadályozza. Hogy miért azt nem tudom.

2017. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
BME-GPK Energetikai mérnök.
2017. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. máj. 23. 12:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: Valóban van a BME-n ilyen szakirány, megtaláltam a felvi.hu-n. A kérdésemből azt kihagytam az elején, hogy levelezős vagy távoktatási formára gondoltam.


Mondjuk azért országos viszonylatban elég csekély lehetőségnek mondható, hogy csak a BME-n van ilyen képzés, az is csak nappali formában.



Első válaszolónak: valószínű, hogy itt Magyarországon úgy vannak az emberek, hogy amíg az alsó sorban szenvednek, kínlódnak (munka, család, egzisztencia stb.) addig tudnak "emberek" lenni. Mikor megadatik nekik, hogy dönthetnek bizonyos dolgokról, illetve hatalmat kapnak a kezükbe, akkor megfordul velük a világ. Elfelejtik, hogy miért is vannak azon a helyen, ahol. Akkor átfordul az emberek gondolkodása egy ilyen állapotba, hogy: "vajon hogyan tudnék keresztbe tenni a másiknak".


Egy bizonyos cégnél, ahol dolgoztam, azzal "szórakoztak" a főnökök, hogy hogyan szúrjanak ki egymással. Annak volt mindig igaza, aki a nagyobb hülyeséget találta ki (állami cég volt). Valószínű, hogy magasabb szinteken is így van ez. Ezért tart itt az ország, ahol.


A rengeteg műanyag hulladék, a globális felmelegedés, az áradások, a szárazságok, a légszennyezés ezek azok a dolgok, amikkel foglalkozni kellene, nem pedig a sok hülyeséggel, ami ma a világban van. Lassan már nem lesz tiszta ivóvíz, nem lesz tiszta levegő (egyre több az allergiás, ilyen-olyan "furcsa" betegségben szenvedő ember, a töménytelen mennyiségű műanyag palack befedi az egész Földet, az óceánok tele vannak műanyag szeméttel. (Már a tengeri állatok gyomrában is már műanyag szemét van mi pedig azokat fogyasztjuk)A világ másik feléről hozzák füstölő hajókkal a silány minőségű árukat azért, hogy még 1 órát, egy napot sem lehet őket használni. Tehát a szemetet utaztatják drága pénzen az óceánokon keresztül, közben szennyezik a levegőt, vizet. Hihetetlen ez az egész.


HA valaki megpróbál normálisan, tudományosan megoldást találni ezekre a problémákra, akkor azt eretneknek kiáltják ki.

2017. máj. 23. 13:02
 5/6 A kérdező kommentje:
OE-Rejtő Kara indít környezetmérnök szak, zöldenergia szakirányt ALA és ALK formákban.
2017. jún. 4. 10:45
 6/6 Vodafonelive ***** válasza:
Azért azt hozzátenném kedves kérdező, hogy attól, mert van 3 szakirányuk még nem biztos, hogy akkora a szakra a jelentkezés, hogy azt el is indítsák. Nálunk a környezetmérnököknek 2 szakirányuk van és már 5-6 éve csak az egyik szakirányt indítják, mert annyira kevesen vannak.
2017. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!