Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus pénzügy-számvitelen...

Corvinus pénzügy-számvitelen mennyi esély van rá, hogy államira magasabb lesz a ponthatár mint 450?

Figyelt kérdés
450 pont államilag szabályozva van, de mennyi esély van rá hogy ennél is magasabb lesz? Mire számítotok? Tavaly 450 volt a ponthatár, de előtte volt 455 és 458 pont is...

2017. máj. 23. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagy az esélye. Szerintem felmehet 460-ra is.
2017. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy addig felmehet?
2017. máj. 23. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert keves allami hely van, es nepszeru szak a jo tanulok koreben. Nehez, de sokra lehet vele vinni.
2017. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Két hozzáfűzendőm lenne:

- nem értem miért kellett ezt a kérdést kiemelni, leírták, hogy várhatóan emelkedni fog, az mennyiben segít, ha még 10-en leírják, hogy igen emelkedni fog?

Nyilván te is azért jelentkeztél ide, mert ismered a képzés reputációját és ha össze tudsz szedni 450+ pontot, akkor gondolom vagy is annyira érdeklődő, hogy megnézd a statisztikákat és levond a következtetéseket.

Most ha én a többiek ellenében ideírom neked, hogy "nyugi, nem fog emelkedni" akkor elhiszed, annak ellenére, hogy évről évre vezeti a Corvinus psz szak a jelentkezési listákat? Ha a válasz erre igem akkor bocs, de még nem neked való a Közgáz.


- a másik oldal pedig "igen, fog emelkedni" ez nem az ÓBudai vagy a Miskolci Egyetem, teljesen mindegy, hogy kevesebb diák jelentkezik a felsőoktatásba, ennek szignifikáns hányada évek óta a Corvinusra készül....én 465-470 közé saccolnám.

2017. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Gyakorlatilag 0%.

Azt kell megértened, hogy hogyan zajlik a pontszámítás, és a finanszírozási rendszer ezen a szakon.

Számos egyéb képzéssel egyetemben a pénzügy és számvitel alapképzési szak is azon szakok közé tartozik, ahol központilag meghatározott ponthatárok vannak az államilag finanszírozott képzések vonatkozásában. Ezeket a ponthatárokat a felvételi tájékoztató kiadása környékén már kihirdették. Eszerint PSZ-en 2017-ben 450 ponttól megkapod az állami ösztöndíjat. Nincsenek szakonként fix létszámok, hogy egy adott szakra csak X darab embert vehetnek fel államira, a többit önköltségesre, ez csak és kizárólag attól függ, hogy elérted-e az adott pontszámot, avagy sem. Ha elérted, bent vagy teljesen függetlenül másoktól (mindaddig természetesen, amíg a szak kapacitása bírja évfolyamszinten- ide értve az önköltséges hallgatókat is).

Oké, de akkor hogy lehet, hogy tavaly a BCE-n 450 volt a ponthatár, míg pl. az SZTE-n 452? (Itt cáfolnék rá az előttem válaszoló azon állítására, miszerint a ponthatár évek óta a BCE-n a legmagasabb, de mindjárt ki is fejtem, hogy ez miért nem jelent a világon semmit).

Akkor az SZTE-re volt nehezebb bejutni? A fenéket. Ugyanolyan nehéz volt mindkettőre, ugyanis a 450 pontot kellett elérni.

Akkor mi ez a két pont a különbség? Abból adódik, hogy a felvételi rendszer az utolsó bejutott felvételiző pontszámát adja meg mindenhol, mint ponthatár (kivételt képeznek ez alól azok a helyek, ahova még pótfelvételi keretein belül lehet jelentkezni, de ennek is megvan a jogszabályi oka). A fenti példa alapján az SZTE-n valóban magasabb volt ugyan a ponthatár, viszont a felvi.hu statisztikái szerint kiderül, hogy az adott szakra összesen 6 embert vettek fel államira. Míg a BCE-n 146-ot. Nyilván előbbi helyen az utolsó felvett emberke pontszáma 452 volt, míg utóbbin, a 3-4-szer annyi jelentkező miatt többen értek el 450 körüli pontszámot, a nagy számok törvénye szerint páran pont annyit. Őket még éppen felvették, a többieket nem. Ennyi.

Ez a rendszer csalóka tud lenni pont azért, mert az utolsó bejutott ember pontszámát nézik. Ebből adódik az, ami pár éve volt, hogy dilettáns újságírók megírták, hogy a legnehezebb az ELTE X-Y szakos tanárképzésére volt bejutni, mert oda 480+ pontszám kellett. A francokat. Valószínűleg egy ember jelentkezett, ő ennyit ért el, és kész. Ha még valaki jelentkezik (nem tudom, ott hogy vannak a kapacitások szakonként), és a második illető már "csak" 320 pontot ér el, akkor annyi lett volna a ponthatár.

2017. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló válaszára reflektálva: nincs kevés állami hely. Konkrétan nincs olyan, hogy "meghatározott számú állami hely". Az egyetemeknek tökmindegy, hogy ki fizeti ki az adott hallgató tandíját; az állam, vagy a hallgató, mivel ugyannyit kapnak. Pont azért hozták be a központi ponthatárokat, mivel nem tudták megosztani "igazságosan" azt, hogy melyik egyetemen hány államilag támogatott hely legyen maximum. Mindenkinek van főszabály szerint 12 államilag támogatott féléve, ha eléri a minimum-, vagy adott esetben központi ponthatárt, és természetesen nincsenek előtte annyian, hogy a szak kapacitása ne bírná el, akkor bent van. Függetlenül attól, hogy az ország másik végében 15, vagy 315 embert vettek fel ugyanerre a képzésre.
2017. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4: Azért írom ki, mert érdekel mások véleménye. Igen, megnéztem a statisztikákat (szerinted honnan tudom az elmúlt évek ponthatárait ha nem néztem meg?), csak kíváncsi vagyok más emberek véleményére is. És nem a Corvinus pénzügy-számvitel szak vezeti a jelentkezési listákat, más egyetemek szakjaival nem igazán vagyok képben, de Corvinuson is vannak más szakok ahova többen jelentkeztek, és első helyen is többen jelöltek több szakot. (Forrás: [link] A 465-470 pontodat nem tudom honnan szeded, nagyon durva emelkedés lenne az elmúlt évekhez képest, remélem nem lesz igazad.

#5 (és #6): Köszönöm a korrekt válaszaidat, így már jobban átlátom. Egy kérdésem lenne: Minek köszönhető akkor hogy tavalyelőtt 455, előtte meg 458 volt a ponthatár? Magasabb volt az állami minimum? (Szokták változtatni.) Azt nem hiszem azért hogy pl. 3 éve nem ért el senki 450 és 457 közötti pontot aki Corvinus pénzügy-számvitelre ment.

2017. jún. 7. 10:01
 8/12 anonim ***** válasza:
A neten megtalálod a korábbi évek központi ponthatárait (az egyik legjobb hely erre az eduline.hu). Korábban valóban magasabb volt a ponthatár (több éven keresztül 458 egyébként). Hogy miért vitték le 3 ponttal 2015-ben, az rejtély számomra, nem akarok butaságot mondani, de erre nem tudok konkrét választ adni.
2017. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A 4-es vagyok és már nem akartam foglalkozni ezzel a kérdéssel, mert roppant gyerekes és átlátszó, de mivel a kérdező válasza erőteljesen megmosolyogtató ezért teszek még egy próbát hátha....


Ez a kérdésed ugyanis arról szól valójában, hogy "figyi csak 450 pontot tudtam összehozni, légyszi puszilgassátok már meg a lelkivilágomat, hogy be fogok kerülni ennek ellenére is" és mikor felhívtam erre a figyelmedet a sorok között, akkor próbálsz mosakodni. Úgyhogy bocs, de én nem fogom a lelkedet puszilgatni.


Ha eléred a felvételi ponthatárt akkor felvesznek, ha nem akkor nem, a képlet évek óta ilyen egyszerű.


Az pedig, hogy kérdőre vonsz, hogy honnan szedtem az általam becsült pontot??? (olvasgass HVG-t és portfoliót és ne csak a felsőoktatással foglalkozó cikkeket és vonj le következtetéseket )


Feltettél egy kérdést én pedig válaszoltam rá...jaaaaa, hogy nem a te ízlésednek megfelelően? Bocs, miért emelted ki a kérdést? Azt írtad azért, mert érdekelt mások véleménye...akkor meg? Milyen alapon vonsz kérdőre? jaaaaa, csak azért, mert visszakanyarodva, nem puszilgatom a lelkivilágodat, hogy "drága kismókus be fogsz kerülni, nyugika van?"


Ha valóban azért ír ki valaki kérdést, mert érdekli mások véleménye, akkor azt írja, hogy "köszi szépen a hozzászólást", nem pedig leolt valakit mert nem az ő szája íze szerint válaszol.

Jókat nevetgéltem míg olvastam. :D :D :D


Már túl vagyok a Corvinus psz bsc-én és a pénzügy mscjén, amit párhuzamosan csináltam meg az ELTECON-nal, tehát nem vagyok nyeretlen két éves, szemben veled, akinek még a pontszámok alapján az érettségije sem sikerült valami fényesen.


Na és akkor most pontozz nyugodtan le, mert nem mondom azt továbbra sem, hogy 450 ponttal be fogsz idén kerülni.

De gyűjtsed csak a hype-okat és várd, hogy megnyugtassanak, hogy "nem baj, hogy nem tanultál normálisan a középsuliba, 450 ponttal az adófizetők fogják fizetni a képzésedet, mert megérdemled".


A húgom idén jelentkezett a Közgázra psz-re, nem várja el, hogy bárki nyugtatgassa. Normálisan tanult a középsuliba plusz önszorgalom, megértette, hogy ezen a szakon államira csak lemondásokkal lehet bejutni.

Neki 478 pontja lett.


Egyébként azt írtam, hogy "évről évre vezeti a Corvinus psz szak a jelentkezési listákat" nem pedig azt hogy az első helyen áll éve óta. Értő olvasás!

Ha azt olvasod, hogy "vezeti" az az jelenti egy nagy merítésből (majd tanulod statisztikából), mint, pl az összes magyar felsőoktatási intézmény összes szaka, hogy az előkelő helyen szerepel, mivel kismillió az elemszám ebben a statisztikában.

Ha olvasnál gazdasági tartalmú cikkeket akkor ez nem lepne meg.


Üdv mindenkinek, így is több energiát szántam erre, mint szerettem volna.

2017. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitatkozni veled kedves #4, de ezt a személyeskedő, lenéző, fölényeskedő stílust légyszíves hanyagold. Azzal kezdtem az előző válaszomat, hogy "Köszönöm a válaszokat!", és fel is pontoztalak, ha ez megnyugtat. Nem vártam el hogy azt mondd hogy 450 ponttal bekerülök, ha úgy gondolod hogy nem, mert magas lesz a ponthatár. Azt viszont vártam hogy tényekkel alátámaszd az állításod (mint #5), ne csak beböfögd hogy "465-470 pont kell, te meg szar vagy mert izgulni mersz hogy felvesznek-e". Ha tudni akarod, én is 450 pont felett vagyok az írásbelik alapján (nem, nem 451 pontom van), még ha nem is annyival mint a húgod, és a tanulmányi eredményeim is jók, és tanultam normálisan a középsuliban, 1-2 4-esem volt, a többi jegyem ötös, és a városom (megyeszékhely) legjobb középiskolájának legjobb tagozatára jártam.

A "vezet" szót ezek szerint máshogy értelmeztük. Én sportolok, és ott arra mondják hogy vezeti a versenyt/a rajtlistát, aki az első helyen van. És konkrétan mi az, amire még azt mondod hogy vezeti a listát, és mi az ami már nem, hol a határ?

Na de a lényeg: Be tudnál linkelni egy cikket ami azt taglalja hogy durva emelkedés várható? (tényleg érdekel)

Előre is köszönöm a válaszodat. A feltett kérdéseket nem kötekedésnek szánom, hanem kíváncsiság, mielőtt megint nekem ugrasz.

2017. jún. 7. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!