Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtilthatják nekem az osztály...

Megtilthatják nekem az osztályozó vizsgát angolból?

Figyelt kérdés
Most fogom végezni a 10. évfolyamot. Nyáron osztályozó vizsgát akarok tenni a tizenegyedikes angol témakörből, januárban a tizenkettedikesből, mert jövő tavasszal le akarom tenni az angol középszintű érettségit. A suliban nálunk van egy bevett szokás, hogy csak az mehet osztályozózni, akinek egy beugró vizsga legalább 75%-osra sikerül. Ez szabályos? Ha nem megyek át, van rá mód, hogy mégis letehessem az osztályozót? Állítólag a beugró vizsga nehezebb, mint maga az érettségi...

2017. máj. 27. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, beszélj tanárral vagy igazgatóval. Ha ez a feltétel nincs benne házirendben vagy pedagógiai programban, csak úgymond ez a "szokás", akkor egyértelmű, hogy mehetsz. Ha benne van, akkor sem biztos, hogy jogszerű és akkor ezt jelezni kéne felsőbb szervek felé (pl. KLIK, önkörmányzat, stb.)
2017. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen így nincs szabályozva. Szabályozva van, hogy mikor kell, de hogy saját kezdeményezésre lehet-e, az nincs. Viszont előrehozott érettségit tenni törvény szerint jogod van, ahhoz pedig szükséges az osztályozóvizsga. Viszont annak a követelményeit az iskola határozza meg a Helyi tantervében illetve a vizsga szabályait a pedagógiai programban. Ha ott le van írva ez a 75%, akkor nem tudsz mit tenni, de meg kell nézni, ha pedig nem találod, meg kell kérdezni, hogy hol van ez leírva. Az iskolának az a kiindulása, hogy nem akarják, hogy elfogyjanak a csoportok 12.-re.
2017. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!