Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen siralmasak a...

Miért ilyen siralmasak a szakképzések a mai világban?

Figyelt kérdés
Elsősorban az államilag támogatott képzésekre gondolok (OKJ) Mivel ingyenes olyan is, ráadásul 2 évig tartanak a semmiért, ahelyett, hogy 1 év alatt megtanítanák a gyakorlatot normálisan, ami nincs is, ha van csak nagyon minimális, sz*r az egész életkedvem elment az első szakmámtól, már csak érdekből csinálom végig, hogy legalább az önéletrajzba ott díszelegjen (ha sikerül elvégezni), de hogy ebben így hivatalosan el nem fogok helyezkedni az tuti, második szakmámat körültekintőbben fogom megválasztani, mert tanultam az esetből. Ezen túlmenőleg a felnőtt képzés meg tanfolyam (önköltséges)képzés keretében legalább normálisan tanítják a szakmákat? Mert, hogy ezen az iskolarendszerű sz*ron b*sznak kézzelfogható gyakorlatot oktatni az egyszer biztos. Várok tapasztalatokat, véleményeket ezzel kapcsolatban.

2017. máj. 27. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fizetőst csináltam.

Kb. kifizettették velem, hogy kaptam egy papírt, ennyi. Nem ott tanultam meg a szakmát (de legalább nem kellett két éven keresztül ott r*hadni:S)

2017. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel akkor nem is kéne ilyen szarra járni, csak hát az ember élete tele van felesleges papírokkal meg bizonyítványokkal, ami önmagában nem sokat jelent, de következő szakmámat inkább tanfolyamon végzem el, ha úgy adódik, nem szívesen rohadok 2 évet megint a semmiért, max félév vagy 1, jobb esetbe néhány hónap és meg van oldva.
2017. máj. 27. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen képzésre jársz, légyszi elárulod? :)
2017. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezek a fizetosek sem ernek semmit. Tudást NEm adnak, papírt igen :( ilyen ugyintezoi kepzesek szerintem a legnagyobb lehuzasok. Banom, hogy log. ugyintezoire belevagtam... Egy Nagy nulla....
2017. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én számítógépes szakmára járok, ami szinten egyenlő a nullával, nem véletlenül ment el a kedvem ettől a szakiránytól, és amúgy is nem kézzelfogható szakma, virtuális f***ág az egész, és sokan így istenítik, hogy micsoda nagy informatikus hiány-így meg úgy. Aha persze... diplomásoknak talán kedvező, de én szakmunkás egyszerű infót tanulok, ahol szerelgetni kell meg karbantartani, szóval nem programozós anyámkínnyáról beszélek, ami egy halálunalmas szellemi munka... Én komolyabban a szakmunkás irányát tanulnám, de ezzel is lehúzhatom magam, egyszóval SZ*R az összes számítástechnikai szakma (aki ezt tanul ne vegye magára, ez a tény) Ráadásul már a legutolsó csöves is tud Windows-t telepíteni, szóval ennyit erről, nevetséges évpazarló nem nevezhető szakmának kategória, az meg a másik, hogy a hálózati témakört úgy oktatják mintha valami mesteri adminisztratív munkakörbe menne az ember, amikor ez is egy agysorvasztó dögunalmas hülyeség aminek semmi köze a szakmámhoz, szó szerint lelkileg elhagy az erő, ha pedig ezzel kéne öreg koromig foglalkozni elmegyógyintézet lenne a végkimenete. Aki teheti rám hallgat és nem vállal be egyetlen számítástechnikai OKJ-t se, és ahogy az utolsó kommentelő is írta az irodai meló is egy sz*r semmit mondó munka... Hozzáállásom is már annyi, hogy nagyjából fél éve nem tanulok rá, konkrétan lesz*rom és meg van így is a 3-as, szóval ezek alapján elgondolkodtató e hogy egyáltalán szakmának nevezzem??... Ha jót akartok még egyszer mondom, ne jelentkezzen senki ilyen OKJ-re!!! Mert különben is mindenki ezzel foglalkozik a mai világban, és nehéz megélni belőle, szóval egyáltalán nem hiányszakma! Továbbá nincs gyakorlat se, akkor még is ki a jóistentől sajátítanám el? Önerőből meg nem lehet megtanulni, vagy rendes gyakorlat van, vagy semmi, ha más nem a mester az akitől el lehet sajátítani, ja bocs ebbe a szakmában mester sincs... Itt a saját mestered leszel, vagy felejtős az egész... Ha ezt kivégeztem, rosszabb esetbe jövőre kibukok, de hidegen hagy, megyek más szakirányba inkább sofőrnek, vagy szobafestőnek, inkább végzek napi 8 órában ki kő kemény fizikai melót, és fáradok le testileg, minthogy lelkileg belebetegedjek amit jelenleg csinálok.
2017. máj. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!