Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újrajelentkezek egyetemre...

Ha újrajelentkezek egyetemre kell fizetnem az elhagyott kreditekért?

Figyelt kérdés
Ösztöndíjas hallgató vagyok, 2 félévet tanultam ezen a szakon, de mást szeretnék tanulni, ezért februárban újra jelentkeztem új egyetemre, de a jelenlegiről még nem iratkoztam ki. Az első félévet elvégeztem, a másodikra szintén vettem fel tárgyakat, de jó párat még nem teljesítettem. A kérdésem az lenne, hogy ha ezeket a tárgyakat el sem végzem, akkor kiiratkozás esetén kell fizetnem ezek miatt?

2017. máj. 27. 23:48
 1/2 Garpe ***** válasza:
100%

Ez az egyetemtől függ. Ha az egyetem az elhagyott kreditek után pénzbírságot szab ki a saját TVSZ vagy HKR alapján (pl.: ELTE-BTK-n ilyen nincs csupán az ösztöndíjat befolyásolja) akkor nagy valószínűséggel fizetned kell az elhagyott kreditekért, amikor kiíratkozol (mert kiíratkozásnál nem lehet közötted és az egyetem között függő ügy).


De ezt kérdezd meg a TO-n vagy a HÖK tanulmányis szervénél (delegált kör, mentor kör, hallgató segítő kör...) ők pontosan fogjk tudni ezt a dolgot.

Sok sikert az újrafelvétleidhez! :)

2017. máj. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! :))

Természetesen érdeklődöm a TO-nál is, csak még nem jutottam el oda. (Csak türelmetlen voltam és kíváncsi voltam, nagyjából milyen válaszra számíthatok. :D)

2017. máj. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!