Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pázmány...

Mi a véleményetek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem mérnökinformatika szakról?

Figyelt kérdés

Részletes beszámolók érdekelnének.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 29. 03:19
 1/3 anonim válasza:
91%

Szia!

Én most végzem az első évemet, szóval kb. tudok nyilatkozni.

A mérnökinfó képzés mindenütt nehéz, szerintem a legtöbb helyen kb. egyformán, nyilván vannak eltérések. Ami pozitívum, hogy a legtöbb dologból igyekeznek segíteni a felsőbbévesek, vannak konzultációk, szívesen elmagyarázzák a dolgokat (már, ha ők jobban értik...). Az első félévben a szokásos séma szerint van 0. ZH matekból és fizikából, szerintem ezek egyáltalán nem nehezek, fizikából mindig sík kretén voltam, de még nekem is 60% lett, bár sokan elhasaltak. A matek is eléggé egyszerű volt. A feladattípusok is és a nehézsége is kb a középszintű érettségi színvonala. Ha valamelyiket nem tudod összekaparni fel kell venni az alapozó tárgyakat. Az első év meghatározó tárgyai mindkét félévben az analízis a lineáris algebra és a diszkrét matematika. Ezek ingadozóan nehezek, analízisből viszonylag korrektek a számonkérések, de hihetetlenül sok, lineáris algebrából és DM-ből inkább az előadó személyéből fakadnak a bajok. Szerintem ha rendes matek alappal jössz különösebb baj nem érhet, viszont nem árt emelten érettségizni matekból, hogy kicsit könnyebben belerázódj a dolgokba. Első félévben még van pár töltelék tárgy (pl. közgáz) ezekről most nem beszélek, van köztük ami érdekes, van ami kevésbé. A programozás nem vészes az első félévben, főleg ha korábban már nyomtad. PLANG-gal kezdünk, ami ha sose programoztál akkor egész kényelmes kezdés lehet, viszont ha már igen akkor a hajadat fogod tépni. A PLANG után C++ van kb. félév végére az emelt infó érettségi szintjénél egy hangyányit előrébb jutunk. A vizsgák tűrhetőek, de elég időt kell szánni a készülésre. Fel kell készülni, hogy félév közben rengeteg ZH van, kisebbek és nagyobbak egyaránt. A második félév már mindenképp húzós lesz, akkor is ha jó alapokkal érkeztél, itt a matekos tárgyak is kicsit kezdenek összetettebbek lenni, a programozás is jóval gyorsabb tempót vesz fel (kb. év végére már olyan tudásod lesz, amivel el lehet menni melózni, ha akarsz), és vannak olyan gány dolgok, mint a méréstechnika meg ilyesmi, ami egyrészt semmire se jó, másrészt meg se tanítják. Igazából, ha nem voltál egy géniusz, akkor kicsit necces lesz, de teljesíthető. Én viszonylag jó suliból jöttem, és kimagaslóan jó matek alappal, ezzel minden matekos tárgyból kényelmesen 4esem van, infós dolgokból jellemzően nincs gond, mondjuk én infóból is emelteztem.


A társaság rendben van, vannak egész jófej emberek, de összességében nekem pl. nem sikerült életre szóló barátságokat kötnöm. Nincs év elején gólyatábor, csak "gólyanapok" ez kb. egy nagyon softy napközis gólyatábor, megéri elmenni, hogy évkezdésre tudjad kikkel jársz egy csoportba. A környezet kb. jó az egyetem felszereltsége rendben van, nem omladozik annyira mint néhány BME-s épület.


A tanulás mellett azért jut idő dolgokra, de fel kell kötni a gatyót.


Összességében nem egy rossz hely, de nekem mégis csalódás, hogy a matekos tárgyaknál a sebesség túl nagy és szerintem gyakran az oktatás minőségének rovására megy, a legtöbben mindenből arra hajtanak, hogy kettesük legyen és hogy meglegyen a pót-pót ZH-juk. Ez egyrészt káros hozzáállás másrészt meg kb. arra vezet, hogy alig jutsz hasznos tudáshoz, mert mindent két napon belül elfelejtesz. Persze ez mindenkiben máshogy csapódik le, nekem egyszerűen nem olyan, amit vártam. Nem teljesíthetetlen, de viszonylag nehéz, és nem biztos, hogy megér ekkora szívást, mikor ha csak egyszerűen programozó akarsz lenni fölösleges egyetemre menni, ha meg valami komolyabbat akarsz tanulni, azt úgyis magadtól kell, mert nem jut elég idő a dolgokban való elmélyedésre.


Remélem segítettem.

2017. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Bérces néni <33333
2017. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos. Egyébként matekbók középszinten fogok érettségizni, és fizika lesz a választott, de a programozást is el akarom kezdeni. Nem vagyok zseni, de megvan a kellő szorgalmam, hogy megtanuljam amit kell :))
2017. jún. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!