Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusra készülök Pestre,...

Corvinusra készülök Pestre, pénzügy és számviteli karra. Mennyi az esélyem, hogy bekerülök államilag támogatottra?

Figyelt kérdés
Szerintem irracionálisan magas szokott lenni a ponthatár, persze tudom, hogy ennek is megvan az oka. Kb mennyi embert szoktak ide felvenni? A ti ismerőseitek körében mit tapasztaltok? Pesten az emberek inkább államilag támogatotton vagy önköltségesen vannak?
2017. máj. 29. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
230 embert vesznek fel összesen.Mivel kevés az állami ösztöndíjas hely, és a ponthatár is 460+ fixen, így nagyon sokan vannak fizetősön...
2017. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is oda jelentkeztem. Szerintem elég nehéz bekerülni, de megcsinálható, van ismerősöm államilag finanszírozotton és önköltségesen is. Bár az igaz, többen vnnak önköltségesen és valóban összesen 230 fő a max, ami nemolyan sok..

Tavaly államin 450 volt a ponthatár (önköltségesen 417), ami bár magas, de pár gazdasági szak ponthatáránál alacsonyabb, szóval azzal nyugtatom magam,hogy lehetne rosszabb is. :D

Sok sikert!

2017. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a 460+ szerencsére erős túlzás, 458 volt a valaha volt legmagasabb ponthatár államira. Én is oda szeretnék menni, de 455-nél nem hiszem hogy több pontom lesz az írásbelijeim alapján, remélem jól sikerülnek a szóbelijeim és nem emelkedik sokat a ponthatár tavalyhoz képest. Amúgy ha pluszpontokat kimaxolod, akkor nem teljesíthetetlen szerintem, de ha nem, úgy nagyon nehéz.
2017. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!