Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kötik le magukat azok az...

Hogy kötik le magukat azok az egyetemisták, akik nem szorulnak rá a munkára?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy könnyen megy az egyetem, de a sport meg ilyesmik önmagukban nem kötnek le. Nem vagyok egy bulizós alkat, inkább az aktív kikapcsolódás érdekel, ahol elfáradsz: túrázás, hegymászás, ilyesmi. A rokonok viszont folyton le akarnak beszélnia munkáról, mondván lesz még elég időm dolgozni.
2017. jún. 5. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra jársz hogy ennyire nem kell tanulnod? Én naponta tanulok, mellette önkénteskedem.
2017. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi karunknak van saját kórusa például :D Járunk fellépésekre, sokan zenélnek is, és ha eredményeket tudsz elérni, még művészeti ösztöndíjat is kapsz. A társaság miatt is meg amúgy is megéri ;)


A mi egyetemünkön működik túraklub is, ahol kb negyedévente rendeznek egy komolyan 1-3 napos túrázást külföldre a hegyekbe.


Nyáron lehet menni szarvasi vízitáborba. De biztos más egyetemeken is van hasonló.


Félévente egyszer rendeznek buszos kirándulást Nyugat-Európa különböző városaiba: Róma, Párizs, London, Brüsszel...


Egyes karokon, pl. az orvosin működik a Markusovszky Lajod Szakkolégium. Ez nem egy kollégium, hanem inkább egy elméleti fogalom, társaság, ahova, ha szeretnél, csatlakozhatsz. Hetente rendeznek különböző témában előadást, olykor a gyógyszerek feldolgozásáról, máskor a drogokról vagy az agykutatásról; azaz olyan témákról, amikről nem beszélnek órán. Van közös színházbérlet a Csokonaiba és belépő a Kölcsey Központba, így akár egy színdarab, akár egy komolyzenei koncert/hangverseny érdekel, ingyen is elmehetsz. Ezen kívül pl. Prágába, Hallsattba vagy ahova van igény, szerveznek kirándulásokat jelentősen kevesebb pénzért. Ezeket csak azért írtam, mert biztos vagyok benne, hogy más egyetemeken is van hasonló "szakkollégium". Csak keresni kell.


Ha nagyon unatkozol, csatlakozz a HÖK-ösökhöz. Nekik aztán biztos van munkájuk, emberek között leszel, több barátod lesz, és hátha ők elhívnak valahova közösen futni vagy valahova.


Amúgy nem is értem a kérdést...nem kötekedni akarok tényleg, de tedd fel magadnak a kérdést: mit csináltál gimiben, szabadidődben? Tévézés, animék, számítógépes játékok, olvasás, séta/kávé a barátokkal stb? Nincs semmi hobbyd?


Én sem vagyok rászorulva a munkára, viszont most passzív féléves vagyok (szakváltás miatt), így gondoltam, megtapasztalom a munka világát, mert miért is ne. Eleinte ismerősnél dolgoztam, de az valami szörnyű volt, minimálbérét, egyszerű munkavállaló voltam, nem diákmunkás. Most viszont diákmunkán vagyok és feleannyit járok be, mégis sokkal többet keresek, mint eddig :D Heti 2-3x kell bejárni, és már megkeresem a kolim árát jövőre + új laptop + új tablet, és semennyit nem kell kérni a szüleimtől. Jól tud esni ;) Valamint mindenképp megéri megtapasztalni a munka világát. Már csak azért is, hogy kijózanodj a kis rózsaszín világodból, hogy ,,majd a munkahelyen megbecsülnek". Persze...legalábbis a vállalkozók biztos nem. Én ezt tapasztaltam. Vagy saját vállalkozásom lesz (nem bírom elviselni, amikor egy sokkal butább ember parancsolgat és okosabbnak hiszi magát, zsarnokoskodik), vagy pedig egy multinacionális gyógyszergyár vegyészmérnökeként fogok dolgozni. Az úgyis kell, meg ott néznek valamibe. Szóval a tapasztalat sokat ér ;) Hajrá!


22/L

2017. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy egyetemen komolyan kell tanulni, nem is nagyon lehet mellette dolgozni vagy mást csinálni.

Ha egy adott félévben viszonylag kevés órája van az embernek akkor intenzívebben dolgozik a szakdolgozati, TDK vagy diplomamunkáján, amihez semmi idő nem elég.


Ha nagyon komolytalan kamuegyetem kamuszakára jársz (jellemzően a volt főiskolákból lett "egyetemek") ilyenek, akkor érdemes lehet gyorsan elkezdeni mást is tanulni mellette, mert a kamudiploma önmagában nem lesz elég.

2017. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
80%
Durva, hogy az emberek mennyire nem tudják már élvezni a szabadidőt...
2017. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A saját és ismerőseim példájából kiindulva, azért én javaslom, hogy ha nincs is szükséged a pénzre, akkor is menj el gyakornokoskodni valahova, mert azzal kb 200%-al növeled az esélyeidet arra, hogy miután megvan a diplomád, bekerülj valami normális munkahelyre.


Vagy ha nagyon nem akarsz, akkor csinálj egy TDK-t legalább.

2017. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!