Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek eljöhet még ebben...

Szerintetek eljöhet még ebben az évszázadban az az idő, hogy egy iskolában ha a tanárok nem is, de az iskolaigazgató egy robot legyen?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 03:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2017. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 s55 ***** válasza:

Szerintem mindenképp megvan rá az esély, a robotika talán a jelenleg leggyorsabb fejlődő tudomány. Amerikában már elindultak az iskolák ebbe az irányba:

[link]

2017. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogalmunk sincs Sheldon...
2017. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Érdekes kérdés. Az AI az iskola menedzselésében jelen lesz, szerintem záros időn belül. Később akár olyan mértékben is, hogy a diákoknak személyre szabadottan tudja szervezni az órarendet, bizonyos hiányosságokra idő előtt felhívja a figyelmet, tanulási nehézségek, viselkedési zavar, egyéni kompetenciák... Mindet hatékonyan kiszúrja és menedzseli egy AI.

De a minőségi oktatást tanárok fogják vinni, ebben biztos vagyok. Természetesen egészen más koncepcióval, mint amit manapság ismerünk. De gyanítom itthon még akkor is táblára fog írni a tanár és lediktálni az egész könyvet bemagolásra:D

2017. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, tanárra mindig szükség lesz, de igazgatóra nem feltétlenül. Az inkább egy ilyen poltikai megbízott tulajdonképpen, potentát azt hiszem így mondják. Úgy teszik oda hogy maga alá lényegében egy hálozatot szervezzen a "megbízható" tanárokból, egyéb dolgozókból (pl rendszergazda, könyvelő), hogy ugye ne legyen "gond" a tankerületben, iskolában, hiszen ma már nem csak 4 évente van kampány hanem szinte folyamatosan. E minőségében talán nem is lehetne helyettesíthető egy AI egységgel, más minőségében, ami általában mindenki előtt ismert és tudott talán igen.
2017. jún. 7. 02:46
 6/6 anonim válasza:
Politikai megbízott? Az oktatásból ki kell irtani a politikai és vallási hátszelet. Teljesen független, az efféle dolgokat objektíven megközelítő tanítás és tananyag kell.
2017. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!