Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít valamit, hogy orvosin...

Számít valamit, hogy orvosin valaki milyen jegyeket kap/kapott?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 12:41
1 2
 11/14 trutyipontputyi válasza:
Attól függ, hogy ingyen akarsz-e tanulni.
2017. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Nyilván igaz, amit írsz :) Én arra akartam csak utalni, hogy ha pl. van valami téma amiről mondjuk 10 dolgot kell tudnod, de te csak 8-at tudsz, akkor attól még nyilván nem érdemelsz meg egy bukást.

Egyébként én azt érzékeltem, hogy minél előrébb haladunk az évek során az orvosin, annál inkább a vizsgán is a valóban klinikailag releváns dolgokra kíváncsiak (nem úgy, mint első két évben általában).


Ráadásnak: Ami végkép nem számít egy klinikus szemszögéből, ha valaki azért kap csak kettest (biofizikából), mert nem tudja a kondenzátor feltöltődésének és kisülésének az egyenletét (ezt első kézdből hallottam).

2017. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
#12 Ha egy klinikusnak ennyire nem kell a biofizika, legyen elég neki a kettes, tölteléktárgyakat nem kell erőltetni. Egyébként nem bántásból mondom de a fizikában a kondenzátor töltődése kisütése annyira alap dolog mint pl. a biológiában az hogy az ember sejtekből épül fel, vagy a kémiában az hogy a víz képlete H2O. Szóval akinek van fizikai jellegű tárgya, annak ezt illik tudni. Egyébként zárójelben mondom rengeteg orvosi berendezés működéséhez kell a kondenzátor, nem árt ha valaki érti is mi történik amikor használja azt a gépet.
2017. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem számít. A végén ugyanolyan végzettsége lesz mindenkinek, aki elvégzi, ugyanúgy orvosok lesznek. Inkább az számít, hogy abban jó legyél, amiben később el szeretnél helyezkedni. Annyira szerteágazó az orvostudomány, hogy nem érthet mindenki mindenhez.

És szerintem egy állás megpályázásánál sokkal többet számít egy TDK, kórházi munka, mentőzés stb., mint az hogy ötös lett a biofizika szigorlatod, summa cum laude a diplomád. Persze attól is függ, hogy hol akarsz elhelyezkedni, ha kutatni akarsz valamelyik intézetnél, akkor azért elvárt lehet, hogy abból a tárgyból jó jegyeid legyenek.

És nem hinném, hogy a kondenzátor működése(hogy ennél a példánál maradjunk) ilyen nagy jelentőséggel bírna, ha bemész pl az anatómia intézetbe és megkérdezel egy egy nagytudású profot, hogy hogyan működik a kondenzátor, az fix, hogy nem tudná megmondani, vagy egy kiváló sebészt, vagy akár egy olyat akinek ötös lett a bifiz szigója, mert simán lehet olyan is...

Munka nélkül pedig biztos, hogy nem fogsz maradni, mert orvoshiány van...és ezernyi jó lehetőség lesz még az életben, nem a jegyekkel fog megpecsételődni, hogy na, márpedig te rossz orvos vagy, mert nem ötössel végeztél.

2017. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!