Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megbuktathat?

Szerintetek megbuktathat?

Figyelt kérdés

9. Szakgimnáziumba járok, a kérdésem kifejtése:

Nos, Géprajz a tantárgyam, félévkor 4-es voltam. Ilyen jegyekkel: 4,2,4,4,4

Sajnos második félévben sikerült beszereznem felszereléshiány, valamint órai munkára adott egyest. Második félévi jegyeim: 1,1,1,1,1,2

Azt szeretném megkérdezni hogy a félévi jegy amire lezárt, jegynek számít e? Egész évet köteles számolni, illetve hogy van e joga ahhoz hogy ilyen átlaggal megbuktathasson?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. jún. 6. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a félévi jegynek semmi köze az év végihez, nem számít bele.


Valamint sok tanár figyelembe veszi a fejlődést is, meg a hajlandóságot, ami nálad eléggé megcsappant a jegyeid alapján :/


Az én tanárom csuklóból utasítana vissza ha hirtelen, év végén akarnék javítani, de akadnak jószándékúak is, akik például a teljes évi anyagból állítanak össze egy feladatsort.

2017. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egész évet kell néznie. Ha jól tudom, 2 jeggyel kevesebbet adhat év végén, mint az átlagod. Az, hogy milyen átlagnál kezdődik a bukás, az iskolától függ. Én gimnáziumomba például 1,8 alatt volt bukás, tehát jogszerűen 3,8 alatt már simán megbuktathatott volna bármelyik tanár.
2017. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg 2,28 -ra állok az egész évet számolva. :/
2017. jún. 6. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!