Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemeken könnyű az...

Melyik egyetemeken könnyű az "átjárás" a szakok között? (BME/BCE)

Figyelt kérdés
BME-n vagy Corvinuson tanulok majd szeptembertől, valamelyik gazdasági szakon. Ha esetleg nem tetszik, érdekelne, hogy melyik egyetemen könnyebb átkéredzkedni egy másik szakra? Akár karon belül, akár kívül.

2017. jún. 8. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem így működik, hogy csak "Áhh nem tetszett a pénzügy számvitel, átmegyek GM-re".

Azonos képzési területen belül lehet váltani, de ez még egyetemen belül is necces, nemhogy két egyetem között.

A fogadó intézmény előír bizonyos feltételeket, pl 2 félév alatt legalább 60 kredit teljesítése, 4.00+ súlyozott tanulmányi átlag és ha még ezek is megvannak, akkor is csak nagy valószínűséggel önköltségesre vesznek át.

2017. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyetemen belül gondoltam inkább.

Például alkalmazott kg helyett gm, vagy ilyesmi.

2017. jún. 8. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Corvinuson az első évben gyakorlatilag az összes szaknak ugyanazok a tárgyai gazdálkodástudományi karon, pénzügyet kivéve (ott van még egy számvitel alapjai is). Sokan szoktak szakot váltani első év után. Az alk.közg. viszont a közgazdasági karon van, karok között pedig elég nehéz a váltás.
2017. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azzal érdemes számolni, hogy mivel első évben a Gazdaságtudományi karon lévő szakokank szinte azonos tárgyai vannak, így elég nehéz megállapítani,h adott szak neked való-e :D De tény h első év után a legkönnyebb váltani
2017. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én BME-n belül váltottam, ahogy írták, képzési területen belül kell maradni, nálam ez a műszaki volt. Kellett még az utolsó 2 aktív félévem tanulmányi átlaga, azt hiszem, hogy 2,5-3-as átlag a minimum. Ha ezek stimmelnek, akkor már viszonylag sima. Neptunnal vigyázni kell, mert néha nem tudja kezelni, hogy 2 szakod van és furcsa dolgokat művel.
2017. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2017. jún. 12. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!