Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE csillagászati karáról? Valaki mesélne nekem róla?

Figyelt kérdés

Régi álmom, hogy csillagász legyek és bár még van a gimiből 3 évem, szeretnék tájékozott lenni. Olyan dolgokat szeretnék róla tudni, hogy mennyire nehéz bekerülni, mennyire kemény, az érdeklődésetek a szakma iránt nem süllyedt-e meg, ti mennyit szoktatok tanulni meg úgy tulajdonképpen bármit szívesen elolvasok:D Meg még azt tudom, hogy matek és kémia/fizika/földrajz kell hozzá, de szerintetek milyen fakultációt válasszak? Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire nehéz az egyetem elvégzése után elhelyezkedni és hogy egyáltalán hol lehet? Előre is köszi szépen:)

16/l



2017. jún. 13. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Először is: az ELTE TKK csillagászat szakja egy mesterszak! Oda nem jelentkezhetsz közvetlenül gimi után, csak egy alapszak elvégésével.

Elfogadják a fizika és a földrajz alapszakot előzményként, szóval én a fizika fakultációt ajánlom.

Az elhelyezkedés elég kilátástalan, legalábbis Magyarországon.


A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem erre a szakra járok, sőt még fizikára se.


Amúgy itt le van írva minden: [link]

2017. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A matek és fizika fontos (tulajdonképpen főként fizikusok specializálódhatnak csillagászatra), a földrajz csak annyiban, hogy a középiskolában oda pakolták be a csillagászatot és a geológiát is.


Tökéletesen kell tudnod angolul, mert ez egy nemzetközi tudomány és angolul művelik.


Feltétlenül PhD-ra lesz szükséged, ha csillagász szeretnél lenni, mert ez egy tudományos alapkutatói pálya. Egyetemeken vannak leginkább álláslehetőségek, de vannak egyetemektől független kutatóintézetek is.


Ha komolyan csillagász szeretnél lenni akkor nem gondolkozhatsz csak magyarországi álláshelyekben, mert hazánk nem csillagászati nagyhatalom.

2017. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez hozzátéve, mindenképp azt javaslom, hogy matek-fizika fakultációt válaszd, mert amellett, hogy a csillagászathoz is ez kell, ha esetleg mégis meggondolnád magad, ezekkel sokfelé el lehet menni. Ja és persze a nyelvismeret mindig nagyon fontos.
2017. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én meg úgy tudom, hogy földtudományi alapszakon belül van csillagászati szakirány és onnan lehet továbbmenni csillagászati mesterszakra. Legalábbis tavaly még így volt.

A szakon egyértelműen a fizika és a matek van túlsúlyban, érdemes ezekre ráfeküdni.


Amúgy bekerülni az alapszakra nem nehéz, bennmaradni sem, de mivel a csillagászat elég telített, nem árt ha van némi elhivatottságod, hogy ne csak a minimumra törekedj :)

2017. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!:) Nem is tudtam, hogy nem lehet egyből oda menni pedig már próbáltam tájékozódni:/ hát igen úgy gondoltam az álláslehetőségeket, hogy külföldön, mert tudom, hogy itt esélytelen. A nyelvvel meg nem lesz gond már jövőre tervben van a felsőfok angolból. Mondjuk akkor nem ártana egy mesterfok igaz?:/
2017. jún. 14. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!