Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételi eljárásban szoruln...

A felvételi eljárásban szorulnék segítségre, mivel Erdélyből vagyok és egy kicsit zavaros pár reszlet. Többletpontok, fordítatás, hasonlók?

Figyelt kérdés
Például az ilyenek, mint hogy tanulmányi pontok beszámítatására van-e szükség, és ha igen akkor azt hol lehet elvégezni, meg a papírokat amiket fel kell tölteni az e-felvételi rendszerébe azok le kell-e legyen fordítatva és hitelesítetve.Stb

2017. jún. 18. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már február 15-ig kellett jelentkezni a felvételire. Hova akarsz jelentkezni, melyik egyetem, melyik szak?
2017. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem, nem azzal van a gond, hanem most kezdődik majd az az időszak, amikor júl. 12-ig fel kell tölteni a papírokat. De nekem ott a Dokumentumok fül alatt csak

Dokumentum érettségi bizonyítványt kér, de hallottam, hogy van aki tanulmányi pontok miatt mást is feltölt. Na ez a része egy kicsit zavaros? Milyen dokumentumok kellenek ahhoz, meg azt hova kell feltölteni, meg egyáltalán nekem kell-e vagy lehetséges-e.

2017. jún. 18. 12:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A bizonyítványodat fel kell tölteni, minden tárgyból az utolsó két év (amikor tanultad) végi eredménye meg kell legyen, szóval a 11.es és a 12.es mindenképp, de lehet hogy a 10.es vagy akár a 9.es is, ha például föci a választott természettudományos tárgyad és 10.ben tanultad utoljára. Az érettségi eredményt elméletileg kinézik a rendszerből, de lehet hogy neked azt is fel kell tölteni, mert a te eredményed nincs benne a rendszerben, nem tudom. Többletpontok például a nyelvvizsga, szóval ha van, akkor az azt igazoló dokumentumot kell feltölteni, ha oktv verseny eredményed, okjs bizonyítványod van, akkor azt. De néhány sport eredmény is ide számít, meg még más dolgok is, többek közt a felvin a pontszámító kalkulátornál láthatod pontosan, hogy mik ezek. Szerintem ha hitelesítve van, akkor már nincs vele dolgod, de azt nem tudom, hogy a hitelesítéshez le kell e fordítani. Ja és a megadott infók alapján a rendszer fogja neked a lehető legkedvezőbben számítani a pontjaidat, minden képzésre máshogy, szóval azzal neked nincs dolgod, de ha kíváncsi vagy, hogy mennyi pontod van, akkor a pontszámító kalkulátorral azt is megnézheted.
2017. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul hallottad. Azt kell feltölteni, amit kér a Felvi, az adott helyen.
2017. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként minden itt van. [link]
2017. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nekem nincs is lehetőségem tanulmányi eredmények alapján pontokat szerezni?
2017. jún. 18. 17:26
 7/10 anonim válasza:
100%

van, az összes 500 pontból 100 pont a tanulmányi eredményed. matek, magyar, töri, egy nyelv, egy természettudományi tantárgy, ezeknek az utolsó 2 évében szerzett évvégi jegyei összeadva, kettővel felszorozva = 100 pont.

összesen 100 pontot kaphatsz pluszba, ezenkívül 100-100 pont a két választott vizsgatárgyad, és 100 az érettségik átlaga.


a tanulmányi jegyeket azokat ha jól emlékszem kérdezi az e-felvételi rendszer, elméletileg az oldal végigvezet az egész procedúrán úgyhogy biztos megtalálod valahol.


dokumentumnak fel kell töltened a fénymásolt bizonyítványodat hogy le lehessen ellenőrizni a jegyeidet ugye, ezt július 12.éig el kell végezni, de nekünk se adták még ki pl a bizit, úgyhogy az nekem sincs meg.

a fordításról sajnos nem tudok biztosat.

2017. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tanulmányi eredményed alapján szerezhetsz tanulmányi pontot, ami a nálunk kötelező 5 érettségi tárgyadnak felel meg. Csak ezek lehetnek a tanulmányi pontjaid, a többi tárgy nem.
2017. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia. Tudom, hogy már egy éve volt, és nem is fogod észre venni de próbacsereszke. Hogy alakult végül? Számoltak tanulmányi pontot? Ha igen akkor, hogy?
2018. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, számítottak tanulmányi pontot is, azt a foaia matricola (nem jut eszembe magyarul a neve) alapján.

2018. jún. 19. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!