Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor érvényes vagy nem?

Most akkor érvényes vagy nem?

Figyelt kérdés

Én amíg középsuliba jártam (idén végeztem), nem volt diákigazolványom, helyette a suliban a titkárságon 2 hónapig érvényes igazolást adtak ami arra szolgált hogy azzal igazolják hogy diák vagyok amig megérkezik a diákigazolvány.. Na most, 1x én megigényeltem de valami oknál fogva nem érkezett meg.. Onnantól kezdve szartam az egészbe és suli végéig kéregettem 2 havonta a papírokat a bérlet miatt..

Sokan azt mondják október 31-ig érvényes a diákigazolvány és addig nem kell foglalkoznom a TB-vel.., De ha egyszer nincs akkor is érvényes, vagy ez most hogy van?



2017. jún. 18. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy adnak-e még neked helyettesítő papírt nyáron, egyébként nem is adhattak volna ki egy idő után. Neked kellett volna utánamenni, hol akadt el az igénylésed, és igényelni újat, ha szükség lett volna rá. Ha nincs diákigazolvány igénylésed, elvileg azt helyettesítő lapot sem kaphatsz.
2017. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már nem adnak olyat szerintem. Abba a suliba semmi nem ugy működött ahogy kellett volna, ezért adogatták azt a lapot 3 évig xd
2017. jún. 18. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Kötelesek adni, jogszabály írja elő, október 31-ig, ha most a tavaszi vizsgaidőszak végén szűnik meg a tanulói jogviszonyod.
2017. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs diákigazolványa, nem kapott rá soha matricát, akkor bizony nem kötelesek adni.
2017. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
De, köteles, ne kekeckedj. Amíg nem érkezik meg az igazolvány, a jogosultság fennállásának teljes időtartamára köteles kiadni.
2017. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Amíg nem érkezik meg az igazolvány" - igen ám, de a kérdező diákigazolványa már évek óta nem érkezik meg. Ennek az érvényességét az OH már vissza is vonhatta. Újat kéne igényelnie, akkor kap ideiglenest. Nem kekeckedek, csak ismerem a rendszert, mert benne dolgozom.
2017. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem érvényes és nincs tb! Köszi :D
2017. jún. 19. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!