Egyetem váltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet,hogy idén végeztem az első évemmel egy adott egyetemen,meg lettek a tárgyaim,viszont a motivációm erősen csökkent és úgy érzem váltanom kellene, szóval átszeretnék menni egy másik egyetemre és másik szakra. Ha jól tudom első félév után nem kell még visszafizetni semmit,viszont 2.félév után már igen. Van bármi módja annak ,hogy ezt elkerüljem? Valószínűleg újraérettségiznék és újrafelvételiznék és így egy év múlva 2018-ban tudnék kezdeni. Bárki,aki volt már hasonló helyzetben le tudná írni,hogy mégis, hogy működik ez az egész, hogy mennyire macerás kiiratozni például?

2017. jún. 22. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz egy másik szakot, tudtommal nem kell visszafizetned, csak akkor, ha végleg otthagyod az egyetemet. Javaslom, hogy addig is passziváltasd magad.


Kiiratkozás gondolom egyetem függő, de nem hiszem, hogy nagy macera. Én egyszer iratkoztam ki, akkor annyi volt, hogy neptunban kitöltöttem egy kérvényt,talán még be sem kellett mennem személyesen (bár ebben már nem vagyok biztos).

2017. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!