Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a 9. év?

Mennyire nehéz a 9. év?

Figyelt kérdés

Most kezdem a 9. évet a gimiben ráadásul idegennyelven fogom tanulni a törit , a bioszt és a célnyelvi civilizációt.

Akinek van tapasztalata , írja le , milyen, mennyire nehéz.


2017. jún. 22. 10:03
 1/5 anonim válasza:

Hát nehezebb mint a 8.ik.

Nyilvánvalóan. De ha úgy nézzük hogy 10,11,12 még nehezebb :D

2017. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Spanyol kéttanos voltam gimiben, én a törit, a földrajzot és a civilizációt tanultam spanyolul. Annyi, hogy ez 5 éves képzés volt, az első évben gyakorlatilag csak spanyolt tanultunk.

Nyilván fura volt megszokni egy kicsit az idegen nyelven való tanulást, de ha a tanáraid segítőkészek, te pedig kellően szorgalmas vagy, nem igazán lesz gond vele. Nyilván sokkal többet kell tanulni, mintha magyarul tanulnád már csak a szakkifejezések miatt is, de ezzel talán nem mondtam újat, ahogy azzal sem, hogy a nyelvből nagyon pengének kell lenned, mert a saját dolgodat nehezíted meg, ha azzal kell foglalkoznod nap, mint nap, hogy a tananyagból szótárazod ki azokat a szavakat, amiket rég illene tudni.

Nem lehetetlen, csak nehéz, viszont nagyon megéri. Sok sikert hozzá!

2017. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 azt hiszem egy osztályról beszélünk 😂 Csak én németen vagyok
2017. jún. 22. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te is Szegedről beszélsz, akkor igen. Mondjuk én 2 éve végeztem, lehet, hogy azóta minden megváltozott, bár erősen kétlem. Mindenesetre ha te is Tömörkényes vagy/leszel, akkor a némettel sokkal jobban jártál :D
2017. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem kéttannyelvűbe járok (hatosztályosba), most voltam 9.-es. Általánosnál sokkal nehezebb még akkor is, ha nem idegen nyelven tanulod. Én kicsit több tanulással tudtam hozni a korábbi átlagomat, de volt aki pl egy teljes jegyet rontott nem egy tantárgyból.
2017. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!