Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szakoktatásba tudományt...

Ha a szakoktatásba tudományt is tanítanak, kicsi szaktárgy miért nem fér bele az elméleti középsulikba?

Figyelt kérdés

Nekem kikapcsolódás lenne egy matek és egy biosz óra között kicsit heggeszteni, festeni, vagy bármi :D. Meg szerintem úgy általánosan mindenki szeret bütykölni.


S amúgy is elég agy probléma hogy egyesek egy villanykörte kicsereléséhez már a szomszédhoz vagy szakihoz kell forduljanak...



2017. jún. 22. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
A szakoktatásbaN nem tudományt tanítanak, hanem közismereti tárgyakat, hogy aki kikerül onnan, ne legyen feltétlenül funkcionális analfabéta. Többnyire nem jön be.
2017. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Mert ha megtanulnál hegeszteni, falat rakni és vakolni vagy egyéb veszélyes és tiltott tudást akkor külföldre távozhatnál.

Valahol a neten is fent van a hazai hegesztő tanfolyamok színvonala, miszerint nem is láttak a tanulók a tanfolyamon egyetlen hegesztő berendezést sem, következésképpen nem is hegesztettek egy centit sem. Aztán a hazai munkaerőpiacon sem feleltek meg. Persze tudás nélkül maradhattak itthon a szokásos összeszerelő üzemek munkásaiként.

Például egy angol magán nyelviskolában személyesen is tapasztaltam hogy az angol is tiltott tudás. Leírni is borzasztó lenne mi ment az olyan nyelviskolában, minden csak angol tanulás nem.

Végzett mérnök tankörtársaim közt van aki vasútállomás csomagmegőrzőjében lett alkalmazott, nem vicc. Mert olyan tudást kapott amivel biztosan itthon marad.

2017. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerinted van az iskolának pénze arra, hogy te egy kicsit heggesszél?

Ha akarsz, otthon tudsz.

2017. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!