Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet valaki matek tanár úgy,...

Lehet valaki matek tanár úgy, hogy nem ismeri a kerekítés szabályait?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanulmányi évei alatt erre nem derül fény, akkor lehet. De egyébként kizártnak tartom. A kerekítés bonyolultsága alacsonyabb szinten áll mint mondjuk a hatványozás, így aki nem ismeri, annak nincs elég tudása ahhoz, hogy tanítsa.
2017. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak mert a matek tanárom nem ismeri. 4.70-et ő 4-esre kerekíti.
2017. jún. 22. 14:32
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Hogy tudtam, hogy ez a hiszti fog jönni... 4-esre nem lehet kerekíteni, 4-re lehet, csak akkor nem tudnál ilyen jól felháborodni. 4,7-es átlagra nyugodtan lezárhatnak 4-esre.
2017. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nincs kőbe vésve, hogy mikortól köteles megadni a jobb jegyet. Nálunk egyébként is 4,75 feletti átlagnál járt az 5-ös matekból.
2017. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

A kerekítés szabályait nyilván ismeri, csak éppen nem köteles alkalmazni.

Egyéb sírásra való ok?

2017. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Tanárként mondom: ez a jegyek átlaga alapján való osztályzás teljes hülyeség. Onnantól kezdve, hogy egy 0%-os és egy 30%-os dolgozat ugyanúgy 1-es lehet, már eleve értelmetlen a jegyek átlagolása.

Így pl. két 1-es és egy 2-es sztem simán lehet kettes, ha erős 1-esek és erős 2-es volt az eredmény.

Viszont két 2-es és egy 1-es átlag szerint 2-es lenne, de két 0%-os 1-es és egy gyenge 2-es szerintem simán egyes.

Én ez alapján értékelek, azaz mindig a százalékokat átlagolom inkább.

2017. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Ahogy telnek az évek egyre elképzelhetőbbnek tartom. Mert igaz, hogy a jóembernek végig kell járnia ezzel a tudással a 8 általánost, majd felvételiznie középsuliba, majd végigjárni azt, majd érettségi, majd egyetemet végigjárni. Ezek alatt számtalanszor ki kellene derülnie a hiányosságnak, VISZONT mivel ma tanárnak már nem az áll, aki érti és szereti a tárgyat, hanem akinek az jutott (tisztelet a kivételeknek), értsd: nem vették fel más szakra, mert kb. csak minimum pontja lett érettségin, de az egyetemnek kell a pénz. Meg ma már mindenki egyenjogú, így lesznek majd diszkalkuliás matektanárok, hát abban a pillanatban veszem ki a gyerekem az iskolából.
2017. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Bátyámnak volt egy osztálytársa általánosban, a történeltemtanár 4-es fölötti átlagra 3-ast akart adni neki, az osztályfőnök szólt rá, hogy na, az azért túlzás. Meg nemtom, ahhoz nagyon aktívkodni kell órán, hogy mondja a tanár a tantestület által meghatározott szabályok ellenére, hogy meg szeretné adni a jobb jegyet. Szerintem azért van ez a 4,75-ös átlag; merthogy pl egész 5-öt bárki tudna teljesíteni, és nem akarják olyan könnyen adni, hogy pl lébecolásra, hogy csak gyakorlatilag bejár az órára, arra nem akarnak rögtön jó jegyet adni, hiába az átlag (egész 5-től matekórán fölfelé kerekítés) megkívánná. Ezért van, hát nálunk pl olyan volt, hogy 1 egész 81 volt a kettesnek a határa, ami tantárgyra meg az iskola specializálódott, abból 1,83. "Hú, azt túl könnyen elérik, akkor keményítsünk be". Pedig, ha elérték, akkor az úgy igazságtalan, hogy nem adják meg, pedig a dolgozatszázalékok alapján teljesítettek annyit; de azt mondják, arra nem adják meg, mert az túl könnyű lenne. Hiába elérte. Volt egy olyan nekem, csak érdekesség képpen, hogy %-ok alapján, na, úgy volt, hogy angolból nekem 2 század hiányzott volna, hogy elérjek annyi százalékot, de amúgy még a százalékot is kerekítette ugye a tanár, tehát mégcsak nem is két tized, hanem 2 század hiányzott volna, hogy elérjem a dolgozat-jobbjegy matematikai százalékát; és azt mondta,nem adja meg, mert nem értem el. Hát én meg kicsit szomorkodtam, de hagytam akkor békén a tanárt, és beletörődtem. Szóval, ha a dolgozatszázalékok szerint átlagszámításkor közelebb visznek az egyik jegyhez, tehát egész 5-től illene megadni, csak általánosságban szerintem sz.patásra mennek, mert élvezik, vagy mert valami nagyon kemény színvonalat akarnak mutatni kifelé.
2017. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

"Csak mert a matek tanárom nem ismeri"

Ja, nyilván nem ismeri tanár létére.

Olyan jegyet ad, amit szerinte érdemelsz. Biztosan figyelembe vett mindent (témazárókat, órai aktivitást, tényleges tudást), elhiheted hogy nem a hasára ütve adta azt a négyest.

2017. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Kár ezen aggódni és idegeskedni. Nem igazán számít sehol. Felvételinél számíthat, de ha valaki tovább akar tanulni akkor őneki valószínűleg jó érettségi eredményei lesznek, ebben az esetben meg pontszámításnál nem fognak számítani a jegyek (duplázás).

Az iskolarendben (vagy jelenleg hogy hívják) mit írnak az osztályzásról? A 4,75 igaz a legtöbb iskolában, de lehetnek eltérések. Ha abban pl. 4,65 szerepel, akkor jogos a felvetés.

2017. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!