Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Leőwey Klára gimnáziumba...

Pécsi Leőwey Klára gimnáziumba milyen átlaggal vesznek fel?

Figyelt kérdés

2017. jún. 23. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
A 4-est nem árt elérned, de ha kicsit az alatt vagy se lesz baj, ha nincs túljelentkezés. :)
2017. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, ha jó lesz az írásbelid. Anno nyolcosztályosból jöttem, és az átlagom alapján egy közepes szakközépbe kellett volna jelentkeznem, ehelyett felvettek egy elitnek mondott gimibe, és láss csodát, kitűnőre érettségiztem, az átlagom is mindig 4-4.5 között volt, amíg egy csomóan, akik kitűnővel jöttek, már kilencedikben lemaradtak, és a közepesért is küzdeniük kellett.


Pont ennyit számít az általános iskolás átlag. Könyörgök, csak írd meg a felvételit olyan jóra, amennyire csak megy, és ha van elég pontod, valószínűleg alkalmas vagy arra az iskolára, ha pedig nincs, mehetsz a B tervre vagy a C tervre és így tovább. Nincs olyan, hogy egy középsuliba "valahányas átlaggal vesznek fel".

2017. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 23. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit viszont még nagyon néznek a felvételin kívül, hogy mire vagy képes. Ha van valami tehetséged, az előny, pl.:Zene, Tánc, Sport, stb. Olyanokat vesznek fel, akik tudnak még valamit hozzátenni az iskolához. Nem fognak olyanokat felvenni, akik csak magolni tudnak. Szerintem jobb egy észből származó 4,2-es átlag, mint egy magolós 5,0.
2017. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!