Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító érettségin elérhető a...

Javító érettségin elérhető a maximális pont, vagy ott levonnak arra, h már második próbálkozás?

Figyelt kérdés
Véletlenül nem mentem el az 5. tantárgyam érettségi írásbelijére, így októberben kell javítóvizsgát tennem, de egyébként nem tanulok rosszul, szerintem akár 5ösre se lehetetlen megcsinálnom, csak kérdés, h ezt hogy számítják, nem tudjátok? Ja, és most komolyan mindenhol 300 pont a felvételi minimum? :D Mert ha nem számítok többletpontokat, nekem eddig a töri 78, a matek 67, magyar 60, angol 62%, szerintetek ezzel van esélyem valahova? Vagy tennem kell nyelvvizsgát? A suli ahova járok jövőre ad okjt, az ha jól látom számít valamit, de nem sok ez egy kicsit, aki 3as érettségivel akar pályázni, vagy az egyik tárgy 3as már alig van esélye... itt olvasom, h csomó embernek ilyen 400 valahány pontja van, aki ide ír, nincs 350 alatt kb... akkor ők mind emeltet tettek vagy mi? Azt hittem ezzel csomó helyre bekerülök, de most rendesen elbizonytalanodtam. Ha leteszem az 5. 83%osra + matek mondjuk, akkor van meg épp a 300 pontom, de gondolom, ha az minimum, akkor nem sok hely közül válogathatok.
2017. jún. 24. 01:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elvileg 32t számít az okj, és akkor szakirányba továbbmehetek, de 80%ra ha azt letenném, akkor matekkal 326 pont, törivel 348 pont. Most ennyire fontos lett volna emeltet tennem? :/ Hogy jönnek össze ezek a 400 pontok ? :D Nekem ez nagyon karcsúnak tűnik, amit kiszámoltam, még a törire okjval együtt is, és nem is 100%, h sikerül az októberi 80%ra... Mondjuk megnyomhatom, de ha most is így kell kűzdenem, akkor van értelme egyáltalán egyetemre elmenni? :D Mert jó, amúgy nem sok tanulás, csak NEKEM sok, mert elég lusta vagyok, azokhoz képest szerintem, akik ilyen 400 pontokat hoznak. Tehát már ehhez meg kell magam erőszkaolni, h most úgy odakoncentráljak, és valahova becsússzak, de akkor azt gondolom ott folyamatosan teljesíteni kell, én meg tuti lusta leszek ahhoz és akkor úgyis csak az a vége, h kibukok.
2017. jún. 24. 02:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elérhető a max. pont javítón
2017. jún. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Akkor most nem kapsz még éretts. bizit, ha nincs meg

az öt(ödik) tárgyad?

2017. jún. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
280 a minimum pont alapszara és osztatlanra vagy ga felsőoktatási szakképzésre jelentkezel ott csak 260. Nem gyk-ból kell kiindulni, itt mindenki 450+ pontot ír, nyilván akinek csak 290 pontja van nem dicsekszik vele vagy épp lódítanak. Tesóm 282 ponttal kezdett idén alapszakon, szóval még rossz eredménnyel is be lehet kerülni. Vidéken alacsonyabbak a ponthatárok, 300 ponttal valószínűbb mondjuk, hogy önköltségesre jutsz be. Mérnöki szakokra lehet menni ezzel államira vidéken, de nem tudom ez mennyire érdekelne. Vagy hogy mindenképp államira akarsz-e menni vagy önköltséges is jó-e.
2017. jún. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*alapszakra :D

Amúgy meg elérhető a max pont persze, nem indulsz ez miatt hátrányból.

2017. jún. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg 280 a minimum.

És nem számít, hogy javító, elérhető a max. pont.

Igen, az emelt sokat dob a pontokon.

Egy emelt + egy/két nyelvvizsga is jó, de nyilván két emelt még jobb:) Bár ha nem kötelező két emelt, akkor nyelvtudás hosszú távon természetesen hasznosabb.

Amúgy tavaly 2 emelttel értem el 458-at úgy, hogy az egyik emelt csak 70+ %-os lett.

2017. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Őszintén, a hármas eredmény érettségin nem annyira jó. Ha be akarsz kerülni a felsőoktatásba, meg kell dolgoznod érte. Egyelőre nem vagy tisztában a ponthatárokkal és a pontszámítás szabályaival, elfelejtesz (!) bemenni az egyik írásbelidre, és aztán csodálkozol, és megkéred, hogy igazoljuk, hogy 300+ pont sok, és hogy a gyakorin lódítanak az emberek.


Hát igen, nyilván nem az írja gyakorira a pontjait büszkén, aki 290-el örül, ha bejut, de azért a 300-350 feletti pontszám nem olyan hihetetlen elvárás, főleg, hogy ha egyetemre akarsz menni, érdemes vagy kötelező legalább egy tárgyat emelten teljesítened.


Mehetsz a felsőoktatásba, de amit most csinálsz, az kevés. Ha összeszeded magadat, emeltezel, megismétled a felvételi tárgyadat és kicsit összeszeded magadat a rád váró évben (vagy megszerzed az OKJ-t) még akármi lehetsz.

2017. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat, annyira nem vagyok képben az aktualitásokkal, ezért nem tudok sok mindent, hogy van és lepődök meg rajta. Én még ott leragadtam, h pár éve a nővérem emelt nélkül jelentkezett matekot vitte és infot, matek asszem 2es vagy 3as lett, olyan 35-50% valahol, info meg ötös és azzal már bejutott és mivel ott jobban összekapta magát elég jól el is végezte. Ezért mondjuk nem értek egyet a pontemelésekkel, mert ha valaki majd nem tud teljesíteni, bukjon ki, miért kéne, h ennyire ezeken a pontokon múljon? Amibe reménykednek azok, akik ezt pártolják, az-az, h majd kevesebb h*lye, és/vagy lusta, bulizós, nem szorgalmas hallgató lesz, de ez szerintem ennél sokkal árnyaltabb, bekerülhet jó eredménnyel is úgy valaki, h h*lye, mert alapvetően nem is az "észt" méri az érettségi, de még akár úgy is, h lusta, sőt még szerintem úgy is, h lusta és h*lye, csak épp azt sikerült összeszedni neki. Na, mindegy én ezt összetettebbnek gondolom ennél.


Amúgy gondolkodtam és egyébként nem állok rosszul, mert 77%os gazdasággal + matek és okj meg van a 320 pontom, ami alkalmazott közgazdaságtanra jó, de ha törit viszek matek helyett, akkor még annyi se kell, meg vannak ennél gyengébb szakok. Úgy hogy hálistennek nem kell nyelvvizsga, de igazából nem is ez a fő problémám, hanem ez a kettősség, h egyre magasabbak az elvárások, és nem az, h te tehetséges vagy-e, vagy sem, hanem magolj, tanulj, kűzdj, de utána meg még ezekkel a szakmákkal is alig kapsz fizetést... szóval rendesen elkezdtem gondolkodni rajta, h megéri-e itt élni, de mindegy, mert még ez a jövő zenéje, jövőre okj, és majd utána átgondolom.


De köszi a válaszokat.

2017. jún. 24. 22:42
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy félreinformáltak, mert van pont egy "gazdaság" érettségi is, de kiderült, h nem az. De én ezt már épp nem tudtam meg :D. Mondjuk így emiatt nem sírok, legalább így jobban rá tudok feküdni.


Amúgy ezek mind 4es jegyek (töri majdnem 5ös), szóval ezért kicsit abban voltam, h majd "hú de válogathatok". Ehhez képest volt kicsit arconcsapás, h ennyien gondolkodnak emelten, meg le is teszik elég jóra. Az a baj, h ha csak azokat veszik fel, akinek jó az eredménye, akkor hozni fogja magával, h egyre inkább tanulógépeket fognak felvenni, a valóban tehetséges, és arra a posztra alkalmas személyek helyett. Mert általában 0 átfedés van az iskolában számon kértek és a szakirány közt, ha jól tudom :D. Szóval valaki hiába okos, tanulás nélkül senkinek se megy az emelt, ezt ne mondja nekem senki, sőt alapszinten az ötös se, talán a négyes se.

2017. jún. 24. 22:51
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit akartam írni, h nem igazolni szerettem volna, h ez sok, hanem inkább azt mondom, h relatív mi a sok. Most én azzal lehet bejutnék egy tök komoly kis szakra, ha letenném az okjt, de most ér az annyit? Ugyanúgy egy infóból sokkal könnyebb csinálni egy 90%ot szerintem, mint egy töriből, gazdaságból. Szóval szerintem nincs jól számolva ez az egész. Többletpontok nélkül 400 pont a max, most ha valaki letesz abból 240t, úgyhogy nehezek azok a tantárgyak, mégis min. 1ikből min. négyest szerez, az szerintem teljesen okés. Most csinálnék egy 92%os gazdaságit, törivel együtt még mindig "csak" 340 pont, ami azért nem tűnik túl acélosnak, pedig elég magas pontok ezek középszinten, azért azt nem lehet elvárni, h 100%os legyen, jó a töri lehetne egy 10essel még magasabb de ennyi. Akkor lenne 360 pont. De még mindig csomó helyre nem lehetne ezzel bejutni, csak azért mert nincs okjm, nyelvvizsgám, meg nem tettem emeltet. Meg tényleg nincs átfedés, én is váltottam is középiskolát, azt se tudtam mit akarok, ahogy sokan mások, nem tudtam melyik tantárgyat akarom, csak úgy voltam vele legyen meg mind, a lehető legjobb eredménnyel. És ez jött össze, amire őszintén nem is számítottam, ehhez képest elég karcsú még mindig. Most ha elkezd az ember járni egy olyan helyre, ami tetszik neki, motiválja, akár 360fokos fordulatot is vehet , a nővéremmel is ez volt, aztán a mai rendszerbe újra kéne érettségiznie, mert sehova nem lenne elég. Nekem szerencsére így is sikerült ahhoz eléggé jól, h ne kelljen se újra csinálnom, se semmi, csak még mindig érdemes lenne megnyomni a gazdaságit, mert ahhoz jön az okj, és akkor tudok valami jobb helyre bekerülni.
2017. jún. 24. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!