Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki már érettségizett angolból...

Aki már érettségizett angolból középszinten, leírná milyen kérdések/szituáció volt?

Figyelt kérdés
2017. jún. 25. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szóbeli tételeket a tanárod fog adni.
2017. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezgetnek tételtől függően, család, utaztál-e stb, majd szituációs gyakorlat, pl étteremben vagy és rendelsz, vagy szállodában vagy és nem tudod az emailjeidet megnézni ez is főként párbeszéd, majd egy képről elregélned, hogy mit látsz.
2017. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20 tétel van ott is, húzol és az adott témákban kell beszélned. Nekem úgy volt, hogy az első résznél (irányított beszélgetés) a hobbi, szabadidő volt a témám. Arról kérdezgetett a tanár (mit csinálok szabadidőmben, kikkel vagyok, szeretek-e tv-t nézni stb.) és nekem annyi volt a feladatom, hogy ezeket megválaszoljam. Aztán a második rész egy szituáció. Nekem éttermes szituáció volt, a tanárom volt a pincér, én a vendég. Kaptam egy étlapot a kezembe, mint segédanyag. A tanár kezdett kérdezgetni, hogy miben segíthet... Nekem kb. annyit kellett csinálnom, hogy az étlapról elmondom, hogy melyik ételeket szeretném, milyen formában, kérek-e inni, kérek-e hozzá salátát, hogyan szeretnék fizetni. :) A harmadik rész meg ugye az, hogy képek alapján beszéljek egy témáról (2,3,4 kép van megadva, ez változó). Nekem 3 kép volt, az elsőn egy tó volt fákkal körülvéve, a másodikon egy tenger pálmafákkal, a harmadikon meg egy hegy. Elmondtam, hogy mit látok a képen és a feladat az volt, hogy elmondja, melyik a kedvenc évszakom és miért, továbbá, hogy beszéljek arról, hogy szeretek-e Magyarországon élni és ha igen, akkor mit szeretek Magyarországban. :) Nagyjából így zajlott az én szóbelim. Neked is ilyenek lesznek valószínűleg, mármint az alapja ugyanez, de aztán lehet, hogy te az internet veszélyeit húzod vagy az iskoláról, munkáról kell beszélned és hozzá egy útbaigazítós szituációt, azt már te tudod, hogy a tanárod miket adott meg.
2017. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!