Idei érettségi?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, ami azt jelenti, hogy 12-dik osztályos tanuló vagyok/voltam. Év végén két darab érettségi tantárgyból megbuktam ami azt jelenti, hogy a maradék három az előrehozottra minősült. A maradék három tantárgyból, viszont az egyik a kötelező szakmai érettségi volt ami nem sikerült, tehát októberben díjmentesen újból megcsinálhatnám, de én ezt nem szeretném. A kérdésem az lenne, hogy ha augusztusban sikerül a két érettségi tantárgyas pótvizsgám, akkor én ugye októberben érettségizhetek és megkapom a bizonyítványt, ha sikerül, de én az ötödik tantárgynak nem a kötelező szakmait szeretném, hanem a testnevelést. Megtehetem azt, hogy a pótvizsga után a törzslapommal amin szerepel a két darab előrehozott érettségi, besétálok egy gimnáziumi suliba és kérek jelentkezési lapot az októberei érettségire, amire a két pótvizsgás tantárgyat és a testnevelést írom? Persze, mind ezt díjmentesen? Bocsi, hogy ha néhol érthetetlen, vagy nem világos, de előre is megköszönöm, a normális, értelmes hozzászólásokat.

2017. jún. 29. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a diákigazolványom, pedig október 31-ig érvényes, mert van rajta matrica! Ha ez számít valamit.
2017. jún. 29. 20:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Az őszi érettségire bármelyik vizsgatárgyat megjelölheted választottként, tehát igen, jelentkezhetsz tesire, de mivel nem pótvizsga, ezért ki kell fizetned a jelentkezést, mert már nincsen középiskolai jogviszonyod.
2017. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De van érvényes diákim, az sem számít?
2017. jún. 29. 22:59
 4/4 anonim válasza:
100%
A diákival nem érsz ebben az esetben semmit. Max annyit, hogy október 31-ig, tudsz diákmunkára jelentkezni. De az előttem válaszoló rosszul tudja a dolgokat, hiszen: "Ha a tanuló az utolsó évfolyamon valamely tantárgyból elégtelen osztályzatot kapott, akkor nem végezte el az utolsó évfolyamot, és augusztus 31-ig (a tanév utolsó napjáig) javítóvizsgát tehet. Amennyiben a javítóvizsgát sikeresen abszolválta, az ezt kővető első (őszi) érettségi vizsgaidőszak utolsó napján kell megszüntetni tanulói jogviszonyát. Ez a nap a 2016/17-es tanévben 2016. november 25-ére esik." Tehát, úgyan úgy ingyenes. Drukkolok, hogy sikerüljön.
2017. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!