Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudok még szerezni diákigazolv...

Tudok még szerezni diákigazolványt nyári melóhoz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már egy ideje (kb 1 éve) nincs diák ig.-om. Valamikor volt egy ideiglenes, de elhagytam vagy valami ilyesmi, mondjuk az már úgy is lejárt. Most fejeztem be a gimit és érettségiztem le. Ha most csináltatok egy diákot akkor azzal még vállalhatók melót nem? Vagy elég egy iskolalátogatási papír is? Mivel tulajdonképpen még van hallgatói jogviszonyom a sulival ezért kötelesek lennének kiállítni egy új igazolványt ha jól tudom.

2017. jún. 29. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

"Mivel tulajdonképpen még van hallgatói jogviszonyom a sulival ezért kötelesek lennének kiállítni egy új igazolványt ha jól tudom."


Nem jól tudod. A hallgatói jogviszonyod megszűnt. Ha lenne diákigazolványod, az még érvényes maradna október 31-ig a hallgatói jogviszony megszűnése ellenére, de kizárólag utazásra. Ezt onnan tudom, hogy tavaly érettségiztem. Június végén megszűnt a hallgatói jogviszony, de egy 2011-es kormányrendelet értelmében még október 31-ig vehettem diákbérletet.

Mivel neked nincs meg az igazolványod, ezért a semmire nem fogják kiállítani neked.

2017. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó. És az iskolalátogatásival mi a helyzet? Olyat 100% hogy tudok szerezni. Azzal vállalhatok diákmunkát vagy ez a szövetkezettől függ?
2017. jún. 29. 21:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként valami új törvény szerint mostmár azok is vállalhatnak diákmelót nyárra akik befejezték a tanulmányaikat.
2017. jún. 29. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, erről beszélt az előző válaszoló: hogy ha LENNE diákod, akkor az érvényes lenne okt végéig, amivel vállalhatnál diákmunkát.

De mivel NINCS ÉRVÉNYES DIÁKOD, ezért most már nem fognak kiállítani neked.

Iskolalátogatásit meg hogy adnának ki, amikor leérettségiztél és nyári szünet van? :-) Mégis melyik iskolát látogatod?

Mert ahol leérettségiztél, azt már nem...

Azt meg nem írtad, hogy továbbtanulnál...

2017. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érettségi után is csak akkor érvényes neki, ha szeptembertől folytat valamilyen tanulmányokat. Ha ez az eset áll fenn, akkor lehet kérni ideigleneset.


Ha nem tanul tovább, akkor viszont jún.30.-val véget ér neki a diákigazolvány érvényessége.

(Az más kérdés, hogy nála marad, mert nem kérik vissza, és októberig el lehet vele lébecolni, de hivatalosan jún. 30.-val lejár...)

2017. jún. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valami másik papírt lehet kérni, nem iskolaláogatási a neve de nem emlékszem mi volt. Tesóm ugyanígy járt, nem volt meg a diákja de még munkát akart vállalni a nyárra. A gimiben a titkárságon adtak neki valamilyen papírt amit elfogadtak melódiáknál és mehetett dolgozni vele. Lényegében csak annyi volt rajta hogy az iskola tanúsította hogy június valameddig az iskola tanulója volt. De ha bemész a suliba tudnak ezzel segíteni. Nyáron is van ügyelet a sulikban általában heti egy nap fixen pár óra (pl nálunk mindig ilyenkor szerda 8-12 között lehet ezt intézni, suli weboldalán lehet meg tudod nézni).
2017. jún. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem még is az iskolalátogatásira gondolsz, amit sikerült szereznem, szóval ha az elég nekik (amit nagyon remélek) akkor megyek is melózni lassan.
2017. júl. 16. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem arra gondoltam, mivel iskolalátogatásit mondták hogy nem adhatnak :)

De a lenyeg hogy tudsz menni

2017. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!