Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi diagnosztikai analitiku...

Orvosi diagnosztikai analitikus, részeletek érdekelnek. Többi lent?

Figyelt kérdés

Tizedik osztályos vagyok. Nézegettem a felvit ezen a nyáron, és ez elég érdekes szaknak tűnik, azt hiszem ez tetszik a legjobban. Első évben nappali tagozatra szeretnék jelentkezni Debrecenbe, de kb. akkor tudnánk elköltözni, mikor másodéves lennék, ezért a másodévtől át szeretnék iratkozni Pécsre, levelezőre, ha összejön ez az egész.

A végzettektől, és ezen a szakon tanulóktól, főleg levelezősektől szeretnék kérdezni dolgokat. Alapvetően nem vagyok egy "zseni", 4,6-os átlagom van. Természettudományos tantárgyakból szeretem a biológiát és a földrajzot, de ha komolyan veszem meg tudom tanulni a többit is. A matekkal kicsit hadi lábon állok, de nem vagyok a legrosszabb. 12. osztályra meglesz a második nyelvvizsgám (1 felsőfokú, 1 középfokú, most épp egy harmadikra gyúrok). Egy szóval, ha komolyan veszek egy dolgot, összeszedem magam akkor sikerül.

A kérdéseim, hogy milyen tantárgyakat ismételjek át a nyarak alatt? Mire lesz szükségem? Milyen óráitok vannak? Melyek a szórótantárgyak? Miket, mennyit tanultok összességében? Mennyire bírható? Mivel lehet gondom?

Előre is köszönöm mindenkinek.


2017. júl. 6. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem OLKDA-sként végeztem, de sokat ismerek közülük. Sejtbiológia, biofizika, orvosi kémia, statisztika... Ha utána olvastál, láthatod hogy több szakosodási irány van, ezekben jól gondolkozz el. Engem anno az optometria érdekelt volna, de az tudtommal csak a SOTE-n van. Akiket én ismerek OLKDA-sokat, ők a röntgen területén helyezkedtek el (szerintem robot munka, mivel elemezni az orvos elemzi). Mennyire szeretsz emberekkel foglalkozni? Ha nem akarsz orvosira menni, de érdekel a terület, én a gyógytornászt se tartom egy rossz döntésnek.
2017. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2017. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!