Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudnak felvenni...

Miért nem tudnak felvenni tizedik osztályba?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába jártam 5 évvel ezelőtt, a kilencedik osztályomat el is végeztem sikeresen. Sajnos tizedik év már nem jött össze, utána volt egy kis kihagyásom. Tavaly jelentkeztem egy gimnáziumba, oda fel is vettek a tizedik osztályba. Idén átjöttem egy másik iskolába, mert gondjaim voltak a tanárokkal (szintén gimnázium), ott a kilencedik osztályba vettek fel, mondván szakközepes bizonyítványt csak úgy lehet beszámítani, hogyha megvan a kilenc-tíz osztály. Akkor most hogy is van ez? Gondolom egy nyár alatt nem változott meg a törvény.

2017. júl. 6. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez valószínúleg intézményenként változó lehet. Az adott intézménybe kell érdeklődni a titkárságon/az igazgatónál. Ilyenkor nyáron is heti egy alkalommal szokott lenni ügyelet általában.

Olyan viszont megoldás lehet, hogy szintkülönbözeti vizsgával magasabb évfolyamba kerülsz. Nem feltétlen elvetendő ezen lehetőség fontolgatása sem.

2017. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehát jelenleg a 9. osztályod megvan, a 10. meg még mindig nincs?
2017. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, felfogtam.


Szóval az lehet, hogy nem országosan van szabályozva, hanem ez a bizonyos intézmény nem látja biztosítva, hogy eléggé emlékszel majd az érettségi idején arra a 9.-es anyagra, amit már régebben tanultál, meg azt se, hogy eléggé emlékszel rá ahhoz, hogy arra tudják építeni a 10.-es anyagot. Vagy az is lehet, hogy látták a 9.-es jegyeidet, és nem elég jók ahhoz, hogy ezeket elhiggyék, de jobb jegyek esetén felvennének 10.-be. Ha pontosan akarod tudni az okot, kérdezd meg tőlük nyugodtan.

2017. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, kérdeztem. Ennyi volt a válasz: "nem lehet és kész". Ok...
2017. júl. 7. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel az indok, ne hagyd magad lerázni. :) De mondom, az iskola saját, belső szabályozása lehet, aminek esetleg írásban nincs is nyoma, csak az igazgató így döntött a korábbi tapasztalatok alapján.
2017. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!