Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz, hogy 370 pontot elérjek...

Ahhoz, hogy 370 pontot elérjek egy választott egyetemi szakhoz, milyen érettségi, milyen teljesítményt kell nyújtanom?

Figyelt kérdés

Van még két évem az egyetem választásig.

Van két nyelvvizsgám. (Ugye az 40 pont)

402 a ponthatár, de számoljunk mondjuk 370 ponttal.-mivel már van 40

Tizenegyedik évvége, és a tizenkettedik eleje, ha színkítűnő a súlyos tantárgyakból, amik számítanak, mennyi pontot jelent?

És az érettségiben milyen százalékot kéne írnom?

(ELTE szabadbölcsészet szak)



2017. júl. 6. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Felvi pontszámító kalkulátor.

Egyébként:

hagyományos pontszámítással 100/100 pont, ha kitűnő vagy, 11-12. év végéből számolják, kivéve nyelv vagy termtud. tárgyak, ha már korábban végeztél vele. (érettségi tárgyak; matek, magyar, idegen nyelv, töri + választott természettudomány utolsó két tanult évének eredményei számítanak)


100 pont jön még az öt érettségi tárgyad (matek, magyar, töri, nyelv, választott) átlagából.


200 pont a két felvételi tárgyad érettségi százalékának összege.


100 pont a maximálisan elérhető pluszpont, neked ebből van 40.


Egyáltalán nem biztos, hogy két év múlva ugyanolyanok lesznek a ponthatárok. 402 pontot pedig millióféleképpen elérhetsz.


Már csak a választott szakodból kiindulva is - már nem szemétkedésből - ajánlom neked, hogy olvass utána a témának és gyűjts információkat. Ha az első utad a Felvire vagy akár az Eduline-ra vezet, esetleg csak a korábbi kérdéseket olvasod el, ezt a kört levághattad volna.

2017. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha nem akarsz további pluszpontokat szerezni, kb 90 százalék felett kell írnod a felvételi tárgyaidból.
2017. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
400 feletti ponthoz ajánlatos szerintem emeltezni is valamiből.
2017. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Régebben szoktak kiadni egy felvételi tájékoztató című könyvet.

Úgy tudom, most is van ilyen, sőt elektronikusan is elérhető már, talán a felvi.hu-n. Na abban alaposan el kell mélyedni, és karonként/szakonként elemezni a lehetőségeket, miivel jelentős eltérések lehetnek, még intézmények között is.

Abba le van írva a pontszámítás is. Annakidején ezt még kézzel, vagy excel táblázatban számoltuk ki, de most már van külön kalkulátor erre, ahogy már említette az egyik válaszoló helyesen.


Az emelt szintet valóban érdemes lehet megcélozni, amennyiben kiemelkedő érdeklődésed van az adott felvételi tárgyból. Erre plusz pont jár. A 480-as pontrendszerben +40 pontot jelentett, de úgy tudom, most már +50 pont, mivel 500 pontra emelték a max. pontot.

2017. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Miért pont 370-et? És ha 371 lesz a határ?

Ha kiderülne, hogy x tantárgyból a 370-hez elég egy hármas, akkor abból a tárgyból csak azt céloznád meg?

Így inkább ne is gondolkodj továbbtanulásban. Az annak való, aki igyekszik minél többet megtanulni minél több tantárgyból.

2017. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Már csak elektronikusan adják ki, papíralapon nem. Kérdező, 370 pontot nem nagy dolog összehozni ha jól tanulsz (írod hogy kitűnő vagy). Nyelvvizsgád van?
2017. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom hogy van, bocsi.:D Ha csinálsz egy emeltet, akkor simán meg kéne lennie, anélkül necces.
2017. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdezőnek üzenem:

Mivel feltettem ezt a kérdést (nyilván okkal) mert fel szeretnék készülni, és a képességeimhez mérten a legjobbat szeretném nyújtani.

Két középfokúm van már, azért számolok 370 ponttal mivel még nem érettségizek.

2017. júl. 9. 22:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos, most voltam végzős, 422 pontom lett, köszi az okoskodóknak :)
2020. jún. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!