Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előadást tehet kötelezővé az...

Előadást tehet kötelezővé az oktató?

Figyelt kérdés

Múlt félévben volt egy tanárunk, akk egy előadást kötelezővé tett. Most elkezdtem dolgozni, és ha minden jól megy, akkor szeptemberben is ugyanúgy fogok járni dolgozni. Kérdésem az lenne, hogy mivel én munka miatt nem tudok jelen lenni az előadáson, a tanár megtagadhatja a tárgyamat? Úgy tudom, jövőre is ez a tanár visz egy másik a tárgyamat.

Köszönöm..


2017. júl. 6. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk is volt, aki kötelezővé tette. Különben nem adta meg az aláírást.

Ha nem tudsz bejárni, akkor beszélj vele személyesen(ha megértő!), amúgy meg találj valakit, aki aláírja a kqtalógust helyetted.

2017. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen kötelezővé tehet, ami viszont érdekes, hogy nekem volt egy pszichológiai tárgyam PTK-n, amit kötelezővé tett, de két óra után kénytelen volt visszavonni, mert az egyik csoporttárs írt a dékánnak, aki neki adott igazat.



Ha megbeszéled a tanárral, hogy ilyen problémád adódhat, megoldást fog rá találni.

2017. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehet kötelezővé előadást, nekem is volt, nem is egy.
2017. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az adott felsőoktatási intézménynek biztosan van erre szabályzata. Általában tanulmányi és vizsgaszabályzatnak nevezik. Nézd meg, abban mi van leírva.

Léteznek katalógusos órák, olyan általában nincs, hogy előadásra 100% jelenlétet követelnek meg. Jellemzőez 60-70%-ot szoktak, ez intézményenként változó lehet.


Ha a TVSZ-nek megfelel az oktattó követelése, akkor megteheti, sajnos (vagy nem sajnos) az oktatást nem a dolgozni kívánó hallgató időbeosztásához igazították.


Mellesleg megjegyzem, kompromisszumokat kell kötni. Akár a cég oldaláról is tolerálható (lenne) bizonyos mértékű rugalmasság...

2017. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt valami ilyen , hogy gyakorlati jegy volt, és nem lehetett pótolni, vagy plusz esszéírással kiváltani sehogy se.
2017. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt egy ilyen, ráadásul valami este 7-től. Csomóan panaszkodtak, hogy bejárósak, és elmegy az utolsó busz is, de nem érdekelte.

Viszont olyan tanár is volt, akinek a gyakorlati katalogusait lehetett kiváltani munkahelyi igazolással. Ez tanárfüggő szerintem.

2017. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne az a megoldás, hogy valaki aláírja helyettem, csak az a baj, hogy kb 15en vagyunk ezen az előadáson, így ismeri az embereket..
2017. júl. 7. 19:19
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Kérdezőnek: Javaslom, köss kompromisszumot a céggel! Ha szükség van a munkádra, akkor tolerálható hogy elengedjenek a fontosabb előadásokra. Mi lesz zh-kor, vizsga-kor? Akkor is a cégnek kell alkalmazkodnia!
2017. júl. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kérj egyéni tanrendet, én is azt teszem :)
2017. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ezt talán kifejthetnéd részletesebben, valószínűleg nemsokak ismerik ezt.
2017. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!