Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az egyetemi élet?

Milyen az egyetemi élet?

Figyelt kérdés
Sziasztok a véleményetekre és tapasztalataitokra lennék elsősorban kíváncsi. Idén érettségiztem, és szeretnék egyetemre menni. Pontosabban a Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi karára jelentkeztem. Nagyon izgulok mert fogalmam sincs, hogy mi várhat rám. Mi a véleményetek az egyetemről ? Mennyire nehéz a Jogi kar ?(tudom sok mindentől függ mihez viszonyítom stb. de úgy mégis mindenről le kell mondanom ,hogy el tudjam végezni ? vagy azért élni is lehet mellette ?) Sokat hallottam ,hogy az egyetemi évek a legszebbek érdekelne ,hogy ez mennyire igaz és kinek mi a véleménye róla ? Ezen kívül bármi érdekel hogyan zajlik ott az élet mire kell figyelni milyen a vizsga és szorgalmi időszak milyenek ott az emberek/tanárok ? Előre is köszi a válaszokat!

2017. júl. 6. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legszebbek, ha jó vagy kapcsolatépítésben és imádsz bulizni. Ez kompenzálja a bődületes tananyagot meg az állandó alváshiányt^^. Az egyetem ugyanis elég laza, sokkal szabadabb mint egy középsuli, tehát ki lehet élvezni az életet. Ha viszont nem vagy társasági pillangó nem árt felkészülni lelkiekben. A tanárok közönyösebbek, nem érdekli őket xy tanulónak az ilyen-olyan problémája, hiszen 'nem kötelező egyetemre járni' meg már amúgy is felnőtt ember vagy. A vizsgán meg kell küzdeni a kettesért, és ne számíts előre senki jóindulatára. Érdemes mindenkivel jóban lenni, mert elég hasznos kapcsolatokat tudsz szerezni amiről sosem tudhatod, hogy mikor jönnek jól. Ami még fontos lehet, ha mondjuk koleszos leszel az is egy kemény fordulópont. Az óráid egész nap tartanak majd és nem árt előre utánanézni a helynek ahová menni akarsz, hogy mikor már ott vagy tudd, pl. hol lehet kaját venni, milyenek a szállások, milyen a közlekedés. A lényeg, hogy ne lógj túl sokat az órákról és figyelj oda az ösztöndíjra.
2017. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!