Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy ha általános...

Az igaz, hogy ha általános iskola felső osztályában mindvégig kitűnő vagyok, kapok +50 pontot a felvételihez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövőre leszek 8-os, utána pedig gimnáziumba szeretnék továbbmenni. Olyanba, ahol kell felvételit írni, és hát elég jó is az a suli, a város egyik legjobbja. Na most, jó tanuló vagyok, kivétel nélkül kitűnően végeztem a tanéveket.


Hallottam a barátnőmtől (nővére abba a suliba jár), hogy ha kitűnőek vagyunk felsőben, akkor a felvételinél alapból kapunk 50 pontot, ami ugye azért elég sok... Kérdés, ez mennyire igaz? Mert én még csak tőle hallottam ezt.


Tudom messze van még (mondjuk ha belegondolunk annyira már nem), de valószínűleg abba a suliba megyek, és parázok az ilyen "vizsgáknál". Főleg a mateknál, ha logikai feladat van. Abba elég béna vagyok. És tudom, hogy sokan szoktak is panaszkodni a matek felvételi miatt. :D


1 osztályba kb 30 ember kerülhet, bár ha jól tudom nincs konkrét létszám. Mindegy, ez azért is rossz, mert CSAK a mi osztályunkból akar minimum 5-6 ember abba a suliba menni, a másik osztályt, na meg persze a másik sulikat még említésbe sem hoztam...


Persze bízok benne, hogy majd felvesznek, mert jó tanuló vagyok, sose volt nagyobb gondom a tanulással, de azért megkérdezem, mert ha igaz, akkor megpróbálom a 8-ban is jól tanulni, mert ha meg van az az 50 pont, akkor konkrétan már fél lábbal bent vagyok abban a suliban.


UI.: Mielőtt idejönnének a trollok, rosszakarók, előre mondom, hogy a kérdést nem hencegésből írtam.


Ha rossz kategóriába tettem a kérdést, akkor bocsi.:)


14/L



2017. júl. 11. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Általánosságban ez NEM igaz, de egyes iskolák (jelemzőbben a gyengébbek a környékünkön) azt csinálják, hogy akik felsőben kitűnőek voltak, azoknak a szóbelire megajánlják a maximális pontot. Gondolom, itt is hasonló lehet a helyzet.
2017. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdeklődj annál a gimnáziumnál, ahova szeretnél menni! Jelenleg nincs központi felvételi a szó szoros értelmében, minden iskola maga dönthet a jegyek beszámításáról, illetve a szóbeliről.


Viszont! A FIDESZ-KDNP kormány központi felvételit tervez bevezetni! A következő tanévben (2017/2018) még csak adatfelmérő jelleggel.


(Forrás: [link] )

2017. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nincs ebben semmi hencegés. Szerintem is kérdezd meg az iskolát. És legyen önbizalmad, be fogsz kerülni!
2017. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
73%

Nem lehet, hogy a hozott pontszámokra gondolt? Minden suliba viszed az általános iskola hetedik év végi + nyolcadik félév végi jegyeidet, és az intézményen múlik, hogyan pontozzák. Nálunk is 50 volt a jegyekre kapható maximum pontszám. Ötösre 10, négyesre 8, hármasra 6, és kettesre 0. Ezt öt tantárgyból.

De lehet, hogy nem erre gondolsz, bocsi ha tévedek.

2017. júl. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb iskolában így nézik a felvételit:

-100 az írásbeli (50+50)

-Valamennyi a szóbeli, ha jól tudom, ezt az iskola dönti el, hogy mennyit nyom, de a legtöbb helyen 50 szokott lenni.

-És a hozott pontok, szerintem te erre gondolsz. Ha kítűnő vagy, akkor kapsz 50 pontot, de pl.: ha csak 1 4-esed volt, akkor 49-et:D Szóval nem vagy bent félig az iskolában, mert mindenki kap pontokat. (És a legtöbben jókat, mert a tanárok főleg 8. félévkor felfelé kerekítenek.)

A leglényegesebb az írásbeli, arra tanulj sokat, a hozott pontok nem annyira, mint ez.

Amúgy melyik iskolát nézted ki?

2017. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, igen, szerintem valami ilyesmi van a sulinál, amit ti, előzőek írtatok. Bár még nem néztem utána.


Szombathelyen megyek valószínűleg a Nagy Lajosba (Tudom, hogy itt a Bolyai a legjobb, de az NLG-ről is sok jót hallani)


Ja és tudom, hogy tudjátok hogy ebben nincs semmi hencegés, de néha felbukkan néhány élettelem troll, aki unalmában idejön leszólni mindenkit bármi egyébért, ezért írtam:D

2017. júl. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!