Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Múlt ősszel kezdtem a BME-n,...

Múlt ősszel kezdtem a BME-n, az első félév nem sikerült vmi jól és buktam tárgyakból amikre ráépülések voltak, emiatt azt passziváltam. Most majd fel tudom venni azokat a tárgyakat amik nem lettek meg? Vagy újrafelvételizni kell?

Figyelt kérdés

2017. júl. 11. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fel tudod venni azokat, amik nem lettek meg, miért ne tudnád?
2017. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Háromszor tudsz egy tárgyat felvenni, csak utána raknak ki az egyetemről. Egyébként jó ötlet volt részedről a passziváltatás, mikor én ugyanígy jártam első félévben, nem jutott ez eszembe, és eléggé meg is szívtam az utána lévő félévekben..
2017. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

HK:

A kérvény a félévkezdést követő 30 nap után csak különösen indokolt esetben adható be. A kérvény indokolását igazolással kell alátámasztani. A kérvény elfogadása esetén az adott félévre érvényesített diákigazolványt a KTH-ban le kell adni, mindazokon a helyeken be kell jelenteni a passzív hallgatói jogviszonyt, ahová a hallgató az aktív hallgatói jogviszonyról szóló igazolást eljuttatott, az egyetem által az adott félévre folyósított juttatásokat vissza kell fizetni. Az adott félévre felvett tantárgyak törlésre kerülnek.


Ezek szerint, é.sz. a sikeres tárgyak is törlődnek, mintha rögtön passzívra jelentkeztén volna. Szóval mindent fel kell venned, de nem szükséges újra felvételizned!

2017. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor most ismét fel kell vennem minden első féléves tárgyat, hiába sikerült a nagyrészük?
2017. júl. 15. 10:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha utólagosan passziváltattad az első félévedet akkor igen
2017. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, az első félévem az aktív volt, a másodikat passzíváltattam, de azt sem utólag.
2017. júl. 15. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell :DD de ahogy a kérdést feltetted eléggé így volt értelmezhető, hogy utólag passziváltattad az elsőt :) a 3-as válaszoló is úgy tűnil így értette, ezért válaszolta ezt (minden amit írt az utólagos passziváltatásra vonatkozik)


Természetesen az első félévben sikeresrn teljesített tágyaidat már nem kell újra felvenned és megcsinálnod. Újrafelvételizned sem kell, mert nem szüntették meg a jogviszonyod, csak te függesztetted fel ideiglenesen egy félévre.

2017. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most újra átolvasva, valóban félreérthető, a karakterlimit miatt eléggé le kellett rövidítenem, és amiatt lett ilyen. Elnézést mindenkitől, és köszönöm a segítségeteket!
2017. júl. 15. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezért találták ki a kérdés kifejtése opciót, ahol semmilyen karakterlimit nincs :)
2017. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik kar?
2017. szept. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!