Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Órarendet készíthetek magamnak?

Órarendet készíthetek magamnak?

Figyelt kérdés
Debrecenbe megyek tanári szakra szeptemberől, első évem lesz. Adott az órarend vagy választhatok mi mikor legyen?

2017. júl. 18. 20:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Nemcsak, hogy készíthetsz, neked is kell megcsinálni, legalábbis a későbbiekben így lesz; bizonyos egyetemeken a gólyáknak összeállítják az órarendet, de ez csak az első félévre/évre vonatkozik.
2017. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Vannak tárgyak, amik több időpontban meg vannak hirdetve, de a legtöbb az csak 1 időpontban van. Nálunk a kötelező tárgyaknál, amin az egész évfolyam ott volt csak 1 időpont volt, az is kb. 10 éve ugyanakkor volt, kisebb létszámú gyakorlatoknál volt több választási lehetőség
2017. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Milyen szakpárosításra fogsz járni pontosan?
2017. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
angol és etika. köszi a válaszokat :)
2017. júl. 19. 20:40
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Angol-etikán nagyon nem fogsz tudni variálni az órákon, mivel az angolosok alapvetően nem diák centrikusok (nagyon szépen fogalmazva!!!), az etikás tárgyaid pedig egyéb bölcsészekkel lesz megtartva, ugyanis nem add ki az etika tanári létszám egy teljes csoportnyit, így mindig figyelembe veszik az egyéb szakosokat is.


Bár név alapján sokak szerint büfészak az etika, de készülj fel, hogy korántsem lesz az, és fogsz tanulni ezerrel, mert keményen buktatnak majd.


Az angollal annyi a gond, hogy tényleg nem diák centrikusok, és mintha arra játszanának, hogy te riválisuk leszel, és mintha "keresztbe" akarnának tenni mindig. Furcsa módon ez csak az angolosoknál van így, egyéb nyelvi intézeteknél nem tapasztaltam ezt, de az angol.... ejjj, kösd fel mindenedet.


Annyit tehetsz,

1. amint kiküldik a fehér könyvet, vagy nevezzük bárminek is, szóval kapsz egy pdf-et (elvileg emailben, és CD egyaránt, meg talán elérési linket postai úton), amiben benne lesz az ajánlott mintatanterved, ebből fogod, és kiírod az első féléves tárgyakat egy külön lapra, amiket ajánlana az intézmény, hogy vedd fel az elsőre.


2. amint kiküldték Neked a neptun kódodat (ez elvileg abban az emailben, vagy postai nyomtatványban lesz, amiben a fehér könyv is) , akkor belépsz a neptunodba, és a tárgyfelvételnél megnézed, hogy azok a tárgyak, amiket ajánlottak neked felvételre, azok milyen időpontokban vannak, és már így előre összerakhatsz egy képzeletbeli órarendet, és ha van alternatíva az óráknál, akkor arra veheted fel (vagyis megpróbálhatod felvenni oda majd).

Így nem a tárgyfelvételnél kell majd szembesülnöd a tárgyaiddal, és azok ütközésével... így talán egy kicsit jobban alakíthatod az órarendedet. Talán kevesebb lyukasórád lesz, csak ugye ennél a párosításnál nem feléd lejt a pálya.

2017. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! igen, tudom, hogy kell tanulni, de én szeretem is ezeket a tárgyakat, sokat olvasok ezekről, menni fog :) akkor végülis összerakhatom, csak korlátozottan? és mikor jön majd a postai értesítő? te is tanárin vagy?
2017. júl. 19. 21:28
 7/28 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben rakhatod össze, hogy nem vagy köteles a mintatantervet követni, így ha valamelyik tárgy rossz időpontban van, és be akarsz járni, akkor max jövőre hagyod, de semmi sem garantálja, hogy lesz helyed jövőre is, és nem fog ütközni.

Tehát ilyen lehetőséged létezik.

Ezenfelül maximum a nyelvi laborokat, vagy egyéb gyakorlatokat tudod variálni, ha több időpont van.

Ha egy tárgy nem épül semmire, akkor azzal bátran legózhatsz, és akár harmad éves tárgyakat is felvehetsz minden gond nélkül.

Amire épül tárgy, azokat viszont erősen ajánlott felvenni akkor, amikor a mintatanterv mondja, hogy ne legyen belőle csúszás.


Én is tanár9in vagyok, de nem ezen a párosításon, viszont van ismerősöm aki oda jár, és mivel több pepszi tárgy egyben van, így ismerkedtem.

2017. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Debrecenben te is? És egyébként akkor mondjuk az összes angol tanár egybe van? Ilyen nagyobb előadásokon, a gyakorlatot meg választani lehet? Milyen szakon vagy? Nem bántad meg? És köszi mindent eddig is
2017. júl. 19. 22:59
 9/28 anonim ***** válasza:

Debrecenben vagyok én is, bár ttk-s.

Nem bántam meg, bár bankot rabolni lehet anyagilag jobban kifizetődő lenne.... ugye azért elég sokat kell "szívni", és a közbeszédben, csak egy buta rossz képességű tanár leszel.... nulla tisztelet.

Az angolos tárgyakon egyben vagytok- lesztek, ha gyakorlat, akkor a helyiség méreteitől függően lesztek.

Pepszis (pedagógia+pszichológia=pepszi) tárgyaknál minden tanár egyben van,és ekkor több száz diák van egyben (legalábbis papíron, mert sokan be sem járnak).


De mindent elfognak mondani, ha pedig nem, akkor egyszerűen menj és kérdezd meg a szakfelelőst.

2017. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
akkor az ilyen nagyobb előadásokra nem is kötelező bejárni? csak elméletben persze. és egyébként tényleg kétszer olyan sok vizsgája van egy kétszakos tanárnak, mint másnak? és te általános vagy középiskolai tanár leszel? tanítási gyakorlat mikortól van?
2017. júl. 19. 23:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!