Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár osztályozhatja a...

A tanár osztályozhatja a kompetencia felmérőt? Olyan jegyet kapunk rá, mintha valami dolgozatot írtunk volna.

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is lesz jövő héten, de a tanár folyamatosan mondja, hogy teljesen névtelenül működik, nem is nálunk lesz átnézve, hanem másik iskolában amit írtunk. Én úgy tudom, nem hogy nem adhat jegyet, de nincs is rá lehetősége. :) Éppen ezért az ofőm többször is hangsúlyozta; attól, hogy névtelen, ne barmoljuk el, mivel az az iskola színvonalát rontaná.
2010. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ezt törvény tiltja. Feljelenthető és büntethető ezért a tanárotok.

Sőt, megsúgom, hogy belenéznie is tilos ezekbe a felmérőkbe.

2010. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Előző osztályoknak is mondta mégse lett belőle semmi. Szóval nem kell félnem. Köszi a válaszokat (én is olvastam, hogy ezért feljelenthető, de akkor tényleg igaz volt.)
2010. máj. 22. 21:07
 4/12 A kérdező kommentje:

Kaptunk is egy tájékoztatót:


"Tisztelt Szülők!


Értesítjük Önökkel, hogy 2010. május 26-án szerdán kompetenciafelmérés lesz iskolánkban 8-12 óra között. Beérkezés az iskolába ezen a napon is 7:30-ra. A mérés után tanítási óra nem lesz.


A méréshez szükséges: toll

számológép

vonalzó


A felmérés része egy Tanulói kérdőív is, melyet a mérés napja előtti napon kapnak meg a tanulók. Kérjük, azt a szülővel együtt töltsék ki, s másnap hozzák vissza az iskolába.


A mérés napján a tanulók a saját nevükre szóló Névkártyát kapnak, amelyen szerepel a tanuló mérési azonosítója. Ennek segítségével tudják majd megtekinteni a tanuló mérésében elért eredményéről készülő egyéni jelentést. A névkártyán található név és Mérési azonosító összekapcsolását csak az iskola tudja elvégezni. A két adat együttes kezelésére az iskolán és a tanuló szülőjén kívül senki sem jogosult, ezért kérem a szülőket, hogy a Névkártyákat NE KÜLDJÉK VISSZA!


A felmérés anyaga a felmérés végéig titkos, azonban a felmérés után az érdeklődők megtekinthetik a teszteket."


Észrevételem:

Azt írja, hogy az iskolán és a szülőn kívül senki sem jogosult arra, hogy tudja, milyen nevet takar az azonosító. Az iskola egyenlő a tanárokkal ezek szerint? Tudom, büntethető, ha ad rá jegyet, de mégis. Ha nem is jegyet adni rá, de megnézheti, hogy ki hogy teljesített?

2010. máj. 22. 21:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanár javítja ki, nem?
2010. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
A tanárnak semmi köze a felméréshez az a lap amit írtál az alapján rangsorolják az iskolákat.
2010. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Molnár Richárd válasza:
74%
Nekem viszont leosztályozta és ezen múlt az év végi jegyem....! (és nem lett valami jó) Akkor most mit tegyek?
2010. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

muterom meg faterom is tanár és mindent tudok ezekről a kompetenciákról...sok időpocsékolás aminek semmi különösebb értelme nincs a magyar oktatásügyben ..legalábbis az eddig a tanárok szerint nem sok .:D dehát ez még a drága néhai MSZP kormányunk hagyatéka (bürokrácia) o.O...


A lényeg annyi hogy ez ahogy a nevében is benne van egy központi felmérés és a tanár annyit csinál ,hogy kitölti az iskola OM adatlapján ,hogy ki írt ,ki nem ,ki késett bukott és nem kell írnia. Utána beküldik ahol központilag javítják ki és majd visszaküldik az eredményt .

Tehát NEM a válasz :)

2010. máj. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

...hozzáteszem szerintem azért osztályozzák külön ,hogy jobban odafigyelj rá mert ez minősíteni fogja az iskolát egyfajta rangsoron...

és a gyengén teljesítő iskolák szem elé kerülnek ,hogy nahát itt meg mi folyik?...stb

...Bár mondom ez a régi kormány és Magyar Bálint hagyatéka reméljük az új Orbán kormány tesz az ilyen (szerintem hülyeségek) ellen ...

(szélső "vad" jobbosok beszólós köcsögök továbbá zero Iq-s fenegyereket válasza az én válaszomra NEM ÉRDEKEL:D :D )

2010. máj. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha mégis leosztályozná, azt jövőre tudná csak, mert februárra lesz kész a javítás. Annyira nem állok rosszul matekból, szóval nem is az, de szinte fenyegetett minket, hogy pár feladat nem elég a ketteshez meg hasonlók. De mindegy, köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 29. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!