Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon hova érdemes...

Magyarországon hova érdemes menni informatika egyetemre?

Figyelt kérdés

Fizika nem megy, mérnökinfóra ezért nem akarok menni. Matekből és programozásból vagyok jó.


Eltére gondoltam, de rengeteg rosszat hallottam róla, s most az hogy kötelező lenne nekem minden órára bemenni, az nem hiányzik... Valahol úgy érzem hogy ez már nem kisiskola, én eldöntöm hova akarok elmenni s hova nem...


Budapesten Eltén kívül programtervező informatikus szak ha jól tudom nincs is. Nagy kedvem nincs lecucujkázni vidékre se, de ha muszáj.. Ti mit csinálnátok?



2017. júl. 20. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom. Csak megerősítéséből írom, hogy kerüld az ELTÉ-t
2017. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Te komolyan felnőtt vagy ennyire kevés döntésképességgel? Nem akarsz az ELTE-re járni akkor szépen lecucujkázol vidékre, ha meg az nem tetszik akkor mégis az ELTE-re mész, ha egyik se jó, akkor nem tanulsz tovább. Eközül a 3 lehetőség közül tényleg ilyen nehéz döntnei 18-19 évesen?
2017. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
BME mérnökinformatikus nem jó?
2017. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vodafonelive ***** válasza:
40%

#2: Mi ezzel a probléma? Nem mindenki tudja 18-19 évesen, hogy mit szeretne. Olvasom itt a gyakorin is, hogy ebben a korban választottak valamilyen szakot amit elvégeztek és 25 évesen jöttek rá arra, hogy bovsi de mégsem ezt akarom csinálni, mert a tanulásom felénél végénél baromira nem jött be az, hogy mit szeretne tanulni, de azért elvégezte, ha már a végén van. Örülök, hogy Te annak idején tudtad mi szeretnél lenni Ő pedig leírta mik az elképzelései.


#3: A kolléga nem szeretné megpályázni, mert a fizika nem annyira az erőssége, mint a matematika.

2017. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4


Látom értelmezően olvasni nem tudsz, de az okoskodás már megy.



Na akkor a kérdés így szól.


Mérnökinfora nem megy, így kivan lőve a BME és Óbuda, ok.


Az ELTE-re ő nem jár, mert nem tetszik neki. OK.


Azonban, derogál az úri seggének az, hogy ahogyan fogalmazott, lecucujkázzon Budapesten kívüli városba.


Szóval, akkor miről beszélünk? Itt senki nem arról beszélt, hogy gond, hogy nem tudja, mi akar lenni. Itt azzal van a gond, hogy neki derogál minden lehetőség, de azért mi adjunk tippeket. Először, döntse el, hogy akkor most hajlandó félretenni az utálatát és elmegy az ELTE-re mert fél BP-n kívül tanulni vagy, megemeli a popsiját és hajlandó elmenni más városba és akkor tudunk ajánlani. Jelenleg hiába mondjuk ,hogy Mucsajröcsögén kiváló a képzés, ha neki derogál elmenni oda.

2017. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A lecucujkázás alatt nem az "úriasságomat" akartam kifejezni, hanem azt hogy egy csomó felesleges +költség, utazás, lakbér, kaja stb.. Ha lehetne nem dobnék ki havi 100.000-et arra egy kevésbé elismert diplomát szerezzék. A másik oldal meg az hogy elmegyek az Eltére, viszont ott se lenne túl jó hogy minden előadásra kötelező bemenni, testvérem egyetemista, ő se jár be minden órára, mert rengetegnek semmi értelme nincs azt mondja, és én ezt nagy kínnak látnám, az oktatását is eléggé leminősítik az Eltén.

Az is egy harmadik lehetőség hogy akkor bevállalom azt a +fizikát, de félek tőle mert nem tudom, nehezen megy, nem is annyira érdekel...


Ezek a lehetőségek, nem azt kérem hogy helyettem bárki is döntsön, reméltem hogy páran írnak olyan gondolatokat amikkel előrébb lennék mint most.

2017. júl. 20. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lehetne nem dobnék ki havi 100.000-et arra egy kevésbé elismert diplomát szerezzék." - elárulok valamit: a legtöbb munkaadót nem érdekli hova jártál iskolába.

Csak a gyakorlat, érdemes mellette elmenni akár diákmunkázni is programozóként (a legjobban fizetett diákmeló is ez).

Ha szépen végigülöd mindegyik órád, de valójában nem jutottál túl az alapokon, akkor nehezen találsz munkát.

Pl. nekem tesóm programozó. Otthon autodidakta módon megtanult egy nyelven programozni, megnyert egy kisebb versenyt ezzel kapcsolatban és érettségivel őt keresik fel állásajánlatokkal, hogy menjen hozzájuk dolgozni, néha még külföldiek is... Fél milliónál több a havi fizetése, mondjuk ő fél éve elkezdte levelezőn (munka mellett) az ELTE IK-t, de ő se szereti.


Szóval: tök mindegy hova mész.

2017. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Fizika nem megy, mérnökinfóra ezért nem akarok menni. Matekből és programozásból vagyok jó."


Corvinus gazdinfó. Matek és minimális programozás ott is lesz, de nem annyira hardcore szak, mint az ELTE/BME/ÓE. Fizika nincs, viszont vannak gazdasági tárgyak is.

A BCE gazdinfós diplomáját szeretik a cégek.

2017. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hmm, a gazdaság érdekelne is, ezen az opción is még elgondolkozok, köszönöm a választ!
2017. júl. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!