Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldről Magyarországra...

Külföldről Magyarországra tizenkettedikbe váltani lehet? (több lent)

Figyelt kérdés

Következő a helyzetem: Budapesti születésű vagyok, viszont oktatásom nagyrészt Németországban töltöttem. (1-3 Németország, 4-7 Magyarország, 8-12 Németország). Idén leérettségiztem Németországban, viszont szinte biztos, hogy semmilyen egyetemre nem vesznek fel. Nem lett rossz az érettségi, viszont a német érettségi sokkal nehezebb mint a magyar. Ezért én gondoltam egyet és mivel a Googleon nem találtam semmit, gondoltam itt megkérdezem: lehet-e azt hogy én ide visszajövök érettségizni, hogy utána tudják magyar egyetemre jelentkezni. Tudom, hogy jó jeggyel le tudnám tenni a magyar érettségit, esetleg a magyarral akadna baj, de kint töltött éveim során is sokat foglalkoztam a magyar irodalommal, szóval szerintem be tudnám hozni a lemaradást. A matek meg nem is kérdés mivel a magyar érettségik amiket megnéztem itt kilencedik anyagnak számítanának. Továbbá van három nyelvvizsgám (angol, francia, kínai, plusz a német nyelv ugye az érettségivel).

Nekem ezzel annyi a problémám, hogy nem tudom, hogy mily módon lehetne Pestre váltani, mivel nem sokszor van olyan, hogy külföldről akarnak visszajönni. Kell valami felvételi vagy félévben megnézni a teljesítményem vagy hogy van ez? Tizenkettedikbe váltanék, de ha muszáj, újrajárnám a tizenegyediket is. Tudom, ez most nagyon sok meg összevissza, viszont ha valaki esetleg tud valamit mondani, akkor nagyon megköszönném. Nem akarom, hogy a gimnáziumok teljes idiótának nézzenek, ha ilyen hülyének kérdezek...

Köszi előre is



2017. júl. 20. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Persze csinálhatod így, mondd el a helyzetedet az adott iskolában, s biztos megoldást fognak találni, a német bizonyítványaidat elfogadtatod 11. osztályig és mehetsz 12.-be. Keresd fel minél hamarabb az adott intézményt, ahova akarsz menni, s elmondják, hogy tudnak-e fogadni.


De egyébként szerintem úgy is csinálhatod, hogy honosíttatod a német bizonyítványaidat (+osztályozó vizsga magyarból, meg ami kell) és akkor egyből mehetsz érettségire, külön iskolábajárás nélkül.

2017. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!