Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet kisebb mértékű diákhitel...

Lehet kisebb mértékű diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet, a féléves tandíj 240 ezer lesz, ezt szeptember 1-ig be kell fizetni. Van 100.000 Ft félretett pénzem, plusz havonta 150.000-et keresek, a júliusi fizumat a napokban fogom megkapni. Így meglenne a tandíjam, de akkor miből élnék egész hónapban? Arra van lehetőség, hogy mondjuk félrerakok a fizetésemből 60.000-et, a fennmaradó 80.000 Ft-ra pedig diákhitelt veszek fel? És még annyi, hogy a diákhitelt lehet úgy felvenni, hogy csak most, az első félévre veszem fel, utána pedig már nem, hiszen a második félévre más össze tudnám spórolni a pénzt? Igazából nem lenne akkora gond, ha nem ilyen korán kéne fizetni a suliban, mert a júliusi és az augusztusi fizumból össze tudnám rakni a fennmaradó összeget, de fizetést csak ötödike körül szoktam kapni, a suliban meg elsejéig kell rendezni az önköltséget. :( Köszi a válaszokat! :)
2017. aug. 2. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Nem érdemes. Vedd fel a tandíjat, a megtakarításodat pedig fizesd lakástakarékba.

Diákhitel 1 kamata ~1% lehet.

Talált pénz.

2017. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval jobb lenne hiteltörlesztéssel kezdenem suli után, mint hogy én fizetem magamnak a sulimat? Oké, ha egy kisebb összeget akarok felvenni, azt is törlesztenem kell, de azért mégsem milliós összeg. Ezért nem értelek első válaszoló, az miért lenne jobb? :)
2017. aug. 2. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a lakástakarék az olyan, mintha 10%ot fizetnének a pénzedre. Ezzel szemben a diákhitel kamata 2.0%


Nehéz belátni, hogy ez miért jó üzlet?

2017. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az önköltségre szinte minden egyetemen lehet kérni olyan opciót, hogy 2 részletben fizethesd be, esetleg még ezt megpróbálhatod megérdeklődni, hiszen akkor egyálatlán nem kell hitelt felvenned.
2017. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első: értem, hogy mit mondasz, el is gondolkoztam rajta, de mégis inkább önerőből szeretném végigcsinálni a sulit, hogy utána szabad lehessek, ne pedig arra kelljen költenem, hogy fizeetgetem a diákhitelt + a kamatot. Plusz valószínűleg a tanulásban is jobban motiválna, hogy én keresem meg az árát, tehát nem lehet lustálkodni :D

Utolós: köszi az ifót, utánanézek, ha van ilyen lehetőségem, akkor szerintem ez lesz a legjobb megoldás. :)

2017. aug. 2. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen hamar kell befizetni?
2017. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!