Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen nem késő a tanári...

23 évesen nem késő a tanári pályát elkezdeni?

Figyelt kérdés

Lehetséges, ha nem jön be a szak ahová járok, akkor tanári pályát választom, amin ugyan már gondolkoztam régebben, de mégis letettem róla, de kezd újra csábítani. De nem tudom, hogy 23 évesen nem lógnék ott ki? :/ Milyen lenne már egy közel 30 éves végzett tanár?

Vagy mik a tapasztalatok a tanárin, hogy mozog az átlagéletkor?

Elsősorban magyar-történelem vagy legalábbis valami magyar szakos dolgon gondolkozom.


Minden tapasztalatot, észrevételt vagy építőjellegű kommentárt szívesen fogadok.

Köszönöm



2017. aug. 7. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Az életkorod miatt abszokút ne aggódj,de ha nem akarsz éhenhalni azért hogy más idióta gyereke cincálja szét az idegeid,akkor ne válaszd ezt a pályát...főleg ebben az országban.Sajnos itt a tanár a legutolsó utcaseprő mögött áll :(
2017. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem tudom, hogy pont a tanári szakon mi a helyzet, de általánosságban elmondható, hogy rengeteg olyan hallgató van, aki akár nappalin, akár levelező tagozaton 30 év felett kezdi meg a tanulmányait. Így aztán 23 évesen egyáltalán nem késő.

Sokan vannak hozzád hasonlóan úgy, hogy az alapszakon, amin az első felsőfokú végzettséget megszerezték, mégsem szeretnék szakmájuknak.

2017. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kezdd el, kit érdekel, hogy majdnem 30 évesen fogsz végezni? Fontos, hogy olyan munkád legyen, amit szeretsz, hisz négy évtizeden keresztül kell majd dolgoznod ebben a szakmában.

Az igaz, hogy hálátlan munka, a gyerekek kihasználnak, de én nem tudnék magamnak mást elképzelni...

2017. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy is, soha nem késő tanulni. 4 szakmám van, 30 felett még diplomáztam. Van kollégám aki 27 évesen kezdte az orvosit, van olyan aki építészként diplomázott, aztán lett mikorbiológus. Sokan váltanak nagyot és tanulnak felnőttként is és hidd el nagyon sokan vannak 30 évesen, de 40 évesen is még fősulin, egyetemen.
2017. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én idősebben kezdtem, és bőven 30 felett leszek végzéskor.

Ez nem számít semmit. Még hasznodra is lesz, hogy nem vagy tejfölös szájú kezdéskor.

Persze sokan mint a lopott bicajra úgy fognak rád nézni, de ez nem számít semmit, majd megszokod. (:


Ellenben azt hozzátenném, hogy magyar-töri szakosból annyi van, mint égen a csillag.


Mellékelem itt a Debreceni Egyetem felvételi statisztikáját.

2016

[link]

2015

[link]


Egyéb statisztika az egyetemről itt:

[link]


Nagyon sokan vannak. Ez nagyban rontja a jövőbeni elhelyezkedési esélyeket.

2017. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ez az eletcelod akkor nem késő de magyar történelem szakos tanarbol nincs hiány, nem lesznek jók az elhelyezkedési lehetőségeid. Ha biztos munkahelyet akarsz akkor az egyiket csereld ki egy nyelvszakra.
2017. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

anyukám kb. 35 évesen, kisgyermek mellett kezdte el a tanulást, és nem bánta meg, jellemző volt már akkor is a nagyobb átlagéletkor. ha ezt érzed a hivatásodnak, akkor hajrá, ne törődj az életkorral. 23 évesen egyáltalán nem fogsz kilógni onnan.

anyukám szintén magyar szakos (a másik szakját nem tudom, talán környezetismeret), de ő tanító, és rengeteg tanítói állás van meghirdetve, szóval én azt tanácsolom, hogy ne menj magyar-töri szakos tanárnak (aki felsőben, gimiben taníthat), hanem válassz inkább vagy gyógypedagógiát (ezzel tuti lesz állásod!!!), vagy tanítói szakot.

igazuk van azoknak egyébként, akik azt írják, nem hálás meló. meg van a szépsége a szakmának, de ki fogsz égni, az idegeid tönkre fognak menni. egy kezdő tanár fizetése sem valami kecsegtető, bár idővel jobban fogsz keresni. ami pozitívum, az a munkaidő és a nyári szünet (bár munka után is rengeteget kell foglalkozni a kölykökkel, már-már vállalhatatlan az a sok adminisztrációs hülyeség, amit a tanároknak el kell végezniük). ha kellőképpen mobil vagy, akkor válassz olyan szakot, amivel külföldön is el lehet helyezkedni, ott jobban megbecsülik a tanárokat.

2017. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!