Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a műszaki...

Mi a véleményetek a műszaki menedzser szakrol? Inkább a mérnöki vagy inkább a gazdasági reszhez all közel? Mennyire nehezen tanulható? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű képzés, egyszerű követelményekkel. Ha már mindenképp választani kell akkor a mérnöki rész a több benne, de ettől független semmi mérnöki nincs ebben a szakban. El lehet vele helyezkedni olyan helyeken, ahol mérnökök mellett kell valamilyen adminisztratív, egyszerűbb feladatot végezni és nem árt, hogy van egy minimális rálátásod a mérnöki dolgokra.
2017. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok mérnök megy az alapszak után egy gazdasági mesterre. Na ez a képzés lényegében ennek egyfajta alternatívája, kevés sikerrel. Nagyon kevés helyen keresnek kifejezetten ilyen végzettségű embereket, vagy egy mérnököt, vagy egy közgazdászt keresnek, ez kicsit a két szék között seggre esés, mert egyikhez sem ért egyetemi szinten, aki itt végzett.

Annyiból mindenképpen jó, hogy ha nem tudod, melyik terület érdekel, akkor lényegében bármelyik irányba mehetsz ennek az elvégzése után, és a legtöbb helyen elfogadják mindkettőnek, de szerintem többre mész, ha egy gépészmérnök alapszakot elvégzel, utána meg egy gazdasági mestert, azt már akár levelezőn.

2017. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Műszaki mesterre nem lehet menni MM Bscvel...
2017. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát kevert, de inkább úgy van, hogy első fele műszaki, második fele gazdasági. Még inkább műszaki tárgyakat tanulunk, de jövőre már bejönnek az ilyenek is, mint a pénzügy, számvitel, gazdálkodás stb. Ha többet szeretnél megtudni a szakról írj nyugodtan privibe. Én is ezen a szakon vagyok.
2017. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én msc-re jártam, de ott összesen 4 db műszaki tárgy volt, minden más gazdasági. Feltételezem, hogy bsc-n inkább a műszaki dominál.

Egyébként nekem elég sok évfolyamtársam dolgozott már az egyetem alatt is nem kevés pénzért különböző multiknál (én is...). Azok nem tudnak elhelyezkedni, akiknek vagy semmilyen tapasztalatuk nincs egyetem alatt, vagy teljesen életképtelenek.

2017. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!