Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zárjam ki egy tantárggy...

Hogyan zárjam ki egy tantárggyal kapcsolatban a tanárhoz való hozzáállásomat?

Figyelt kérdés

Sokan csókosnak tarthatnak, de szeretek legalább normális viszonyban lenni a tanáraimmal, nehogy rámszálljanak. Nem bírom, ha rám szállnak. És ezt úgy kell elképzelni, hogy összezavarodom, lefagyok, hebegek-habogok.

És itt (teljesen objektíven), mindig a tanár volt a hibás. Általában érdekes természetű, ha nem is a tanári pályára, de az adott korosztályhoz teljesen alkalmatlanok voltak, vagy legalábbis olyan tanárok, akiknek a híre megelőzte a személyiségüket.


Az egyik ilyen az általános iskolás némettanárom volt. Utólag visszagondolva kitűnő, nagy tudású tanár volt, de túlságosan "kemény" és erőskezű, nem általános iskolába volt való, hirtelen haragú, kisgyerekekhez nem volt türelme. Ha valaki nem tudott valamit, órán megszégyenítette őket. A végére az lett, hogy meg se mertem órán szólalni, viszont a dogáim mindig jól sikerültek. 3 év után tudtam nála feloldódni, de akkor pont csoportösszevonás volt és jött vagy 10 új diák, így visszaestem. És nemegyszer hallotta ezt anyukám, hogy már fel se mert szólítani, mert egyszer-kétszer, felsős létére elsírtam magam, ha hozzám szólt. A középiskolás tanárom egy vicc, de helyrerakta az önbizalmamat, én voltam az egyik legjobb a csoportból, imádtam a németet, bár nem tanulunk semmit és egyedül kellett nyelvvizsgáznom és érettségire készülnöm.


A második a fizika tanárom volt. Hülye vagyok a matekhoz, viszont az elméletet mindig megtanultam. Ez egy ideig elég volt a kettes-hármashoz. Többször publikált, doktorátusa van, rendszeresen megy OKTV-re diákokkal, de nagyon fura stílusa van. Többször tett szexista megjegyzéseket (nem csoda, hogy nem ért a matekhoz, hiszen lány) vagy beszólt a lányoknak, hogy ha nem jötte hozzá faktra, pedig volt eszük a fizikához, hogy biztos ütközik a szinkronúszással vagy rúdtánc óráikkal. Fiúkat kérdezte mindig, hogy mit sportolnak, bármit válaszoltak, azt mondta, hogy az nem is igazi sport. Illetve, hogy tudja, hogy az adott fiú másra se tud gondolni, minthogy a lánypadtársa combjára tegye a kezét, de próbáljon ráfigyelni.


A földrajztanárom osztályzásban korrekt volt és értékelte a tisztelettudó, jól tanuló embereket, de imádta feleltetni szóban az embereket, ahol össze-vissza kérdezett tőlük, ha épp kezdte volna mondani az anyagot, félbeszakította és feltett egy másik kérdést, és az embernek nem is volt ideje kapcsolni, és ő ezt elkönyvelte nemtudásnak. Dolgozatoknál, ami kvíz volt, minden kérdésre kb. egy perc válaszadási idő jutott, szeretett azzal szórakozni, hogy odament valakihez és rácsapott a padjára, ő természetesen felugrott, a tanár meg kiröhögte.


Az angoltanárom (akihez nyelviskolába jártam) jó tanár volt, de nagyon szeretett személyeskedni. Mondta, hogy az előző csoportját szétszedte, mert nem bírta őket. Egyszer angolul kezdtem magyarázni, hogy milyen béna vagyok, mert az volt a feladat, és mindig elmondtam ha feladat volt, minden életem során történt bénázásomat és maflaságaimat, ő meg azt mondta, hogy neki nehéz életkörülményei voltak és sosem szerette az életképtelen embereket. Onnantól kezdve szívatni kezdett, sértegetett, ha valamit jól tudtam, odavágta, hogy vaktyúk talál szemet meg biztos dagad a májam mert ennyit fejlődtem, ha nem tudtam elolvasni az írását és félreolvastam amit felírt, az én hibám volt, mert a szót ismernem kéne.


A magyartanárom pont az ellenkezője. Az egyik legjobb előadó, akit valaha láttam, érdekesen magyaráz, érthetően, viszont ha egy emberrel kerül szemtől-szembe, hajlamos személyeskedni, kivételezni, lekezelően bánni a másikkal nyilvánosság előtt. Engem pont szeretett, ezért bármit csinálok, ötöst kapok, más embernél meg az ment a feleletben, hogy 10 percen keresztül a kutyatartásról beszéltek, és beírt neki egy ötöst a végén.


Szóval, annyit elismerek, hogy ők voltak a legjobb tanáraim, belém vertek mindent, amit tudtak, de a "bullying" stílusukat nem tudtam elviselni.


2017. aug. 9. 14:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Anyukám szerint meg ideje lenne felnőnöm, és elfogadni, hogy bármikor kerülhetek olyasvalaki fennhatósága alá, aki alkalmatlan arra, amit csinál. Mesélte, hogy a fodrász nagynénémnek "gyakorlat" címszó alatt a tanára kertjét kellett rendben tartania, neki pedig volt olyan tanára, aki szeretett kikezdeni a fiatal diáklányokkal lányokkal, bár csak azokkal flörtölt, akiket már nem tanított, és sosem zsarolta őket semmivel. De ők összeszorították a fogukat, mert csak 1-2 évet kellett kibírniuk, én miért nem tudom ugyanezt csinálni.


És hogy ha már az iskolában nem tudom elviselni a tényt, hogy a tanár is ember gyarlóságokkal, hogy fogok a munkahelyemen elviselni egy szemétláda patkány főnököt. Meg hogyha családom lesz, nem tehetem meg, hogy otthagyom a munkahelyemet szexuális zaklatás vagy megalázó bánásmód miatt.

2017. aug. 9. 14:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, hogy ideje szétnézned, ilyen az élet. Anyukádnak tejesen igaza van. Persze ez nem jelenti azt, hogy a tanáraid nem lettek volna hibásak, de jobb lesz ha megkeményedsz
2017. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egy kicsit túlgondolod. Egyszerűen a céljaidra koncentrálj, ne arra, hogy egy tanárnak megfelelj. Ha teszem azt, valami humán területen akarsz dolgozni, mert az érdekel, azzal foglalkozol szívesen, akkor kit érdekel, hogy a fizika tanárod bunkó?


És anyukádnak (szerintem) csak részben van igaza. Meg kell egy kicsit "edződnöd" lelkileg. Viszont ha megalázó bánásmódot nem kell eltűrnöd, hosszú távon azzal csak magadat rombolod.

2017. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!