Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv mindenkinek. Lenne egy...

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem az úgynevezett "különbözeti" írással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Iskolát váltok.Augusztus 29-én felvételizek vagyis központot írok egy budapesti katolikus gimnáziumba. Na most azt kell tudni rólam h 0. éves voltam,angol nyelvi előkészítőn.(Most fogok 9.-be menni) És ugye így is meg kell írni,azonban az iskola nem adott ki különösebb információt arról h mégis miből írok/írunk. Ilyenkor a 8.-os központi felvételiből íratnak vajon? Járok ugyan magán tanárhoz többször egy héten de így elég bizonytalan mert nem tudjuk mégis miből kell készülni. Aki esetleg írt valamikor különbözetit az megírná a tapasztalatait? Előre is köszi!
2017. aug. 9. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Javaslom, olvasd el itt az általános vizsgakövetelményeket mindegyik tárgynál. Ugyebár 0. osztályban másképp haladnak a diákok az általános tantárgyakkal(magyar,matek,töri,fizika,kémia stb), ergó nem kérhetik tőled a 9. osztályos anyagot(ha 10. osztályba mennél, akkor a 9. osztályos anyagból kéne vizsgáznod, ha 9. osztályba mész, logikus, hogy a 8. osztályos anyagból, vagy pedig a 0. évfolyamon tanultakból kérhetnek számon). De inkább hívjátok fel az intézményt, esetleg a titkárság nyitvatartási időpontjában menjetek be, mert ezt is iskola válogatja. Biztos vagyok benne, hogy ők sokkal pontosabb választ fognak adni, mint Én.

2017. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Különbözeti vizsga:


Különbözeti vizsgát a tanuló abban az iskolában tehet, amelyben a tanulmányait folytatni kívánja. Különbözeti vizsgát azokból a tantárgyakból kell tennie, amelyeket korábban nem tanult.


Tehát meg kell tudnod pontosan, hogy ők mit tanultak és mit várnak el tőled. Ennyi.

2017. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!