Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek 8. -dikos és 3...

Most leszek 8. -dikos és 3 iskolán gondolkoztam ahova tovabb szeretnek menni. Tudnátok véleményt mondani? Vetési/Kéttannyelvű/Lóczy

Figyelt kérdés

Minden álmom hogy felvegyenek a Vetésibe de nagyon sok rossz kritikát hallok róla. Nektek mi a tapasztalatotok a 3-bol egyik iskolába jároknak?

Nagyon nehéz a tanulni? Milyen a légkör? Almádiba és Füreden az is érdekelne hogy milyen a kollégium.

Mindenhol kettannyelvűre mennék szívesen.

Köszönöm a válaszokat előre is! 14/l



2017. aug. 15. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A Vetesiben a spanyol vagy a francia erdekel? Ahogy hallom,az elobbi kisse gyenge,inkabb az utobbi szamit erosnek.
2017. aug. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Minden álmom hogy felvegyenek a Vetésibe de nagyon sok rossz kritikát hallok róla."


Akkor meg minek akarsz odamenni?

2017. aug. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Spanyol kéttannyelvűs vagyok a Vetésiben. Ha valami erős, akkor ez a szak az, nekem elhiheted.

Nagyon szeretem a sulit is és a spanyolt is. Nehéz iskola, borzasztó volt sokat kell tanulni, ha csak nincsenek extra képességeid. Kicsit stresszes, a spanyolosoknak és a franciásoknak heti 3-4 órával több van, mint a sima emelt nyelvi osztályoknak, többletterhelést jelent a kéttan, de szerintem megéri.

A második évben már 2 nyelvből tudsz sikeresen nyelvvizsgázni.

Ha bármi érdekel, írj.

2017. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is rosszakat hallottam a vetésiről, nekem megtiltották, hogy odamenjek, és jól döntöttem, aki ismerősöm oda jár, azt meséli, hogy gáz. Versenyezni akarnak a Lovassyval, ezért szigorúak a tanárok, de nem tudnak versenyezni úgysem, mert sok rossz képességűt is felvesznek a vetésibe, Lovassyba meg azért nem könnyű bekerülni. Van egy kéttanos ismerősöm, aki annyira kikészült tavaly, hogy az orvos kiírta a suliból, és pszichológushoz kell járnia. De persze mindenki máshogy viseli. Én Lóczys vagyok, a kéttannyelvűbe járok, hát azért ide is kell idegzet, szerintem neeeeem annyira rossz suli, de ha mellette sok mindent csinálsz (úgy értem sport, zene), akkor azért könnyen széteshetsz. Ha nincs semmid suli mellett, akkor okés, ezt mindháromra értem. És fontos, hogy tényleg jól tudj angolul, legyen pici nyelvérzéked minimum, mert ugye nálunk pl töri, biosz, civ angolul van, vetésiben úgy tudom a magyar, talán föci, a többit nem tudom, kéttanban a matek, a többit megint csak nem tudom. :D így is lesz az érettségi, és azért ez lehet nehéz, ha nem megy a nyelv.

A koliban egyszer voltam, őszintén, én nem tudnék ott aludni, lenni, de szerintem más suli kolija sem jobb. Viszont jövőre állítólag újjáépítés lesz (haha :DD) és úgy tudom a régi kolit, amiben most tanulunk, újra megcsinálják kolinak.

Nehéz tanulni, ebben a három suliban az. Legalábbis kéttannyelvűn nálunk tuti. A többi osztályban nem tudom. Amúgy ha újra kezdhetném tuti nem ide jönnék, teljesen felesleges ez a plusz egy év, időhúzás és a 4 osztályosban hamarabb lett nyelvvizsgája jó pár embernek, mint nekünk. Szóval én c-be mennék, az is angolos azt hiszem, és ugyan olyan jó képességűek is járnak oda. Az tény, hogy járnak rossz képességűek is, de kit érdekel?

Nekem is írj nyugodtan, ha kell valami! :)

2017. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki kéttannyelvűtől kikészül, megszakad gimiben a tanulástól és nincs mellette másra ideje, az nem oda való. Én ovitól 2 tannyelvűbe járok + 2 nyelvet tanulok + tanulok zenét + sportolok + állatokat nevelek + sok más dolog, amire ráérek suli mellett is. Nem én vagyok csoda gyerek. Sok magamhoz hasonlót ismerek. Jól kell beosztani az időt ennyi a titok. És persze ne becsüld túl magad, legyen önkritikád.
2017. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lóczys vagyok,itt nagyon erős a nyelvoktatás és az angoltanárok többsége jó fej és annak ellenére,hogy sokat kell tanulni,jól érzem magam itt. Kéttanba járok,az első év után nyelvvizsga. Teljesíthető minden,persze alig lesz szabadidőd. Jó a hangulat,én imádom az osztályomat.Volt osztálytársaim,akik vetésisek és lovassysok,szenvednek.A Lovassyban csak a jegyek meg az OKTV eredmények számítanak,a Vetésiben állítólag szivatnak. A Lóczynak nincs kolesza,egy másik suli koleszában laknak,egy katolikus sulié a kolesz. Egyszóval a Lóczy nekem jó választás volt,ha a másik kettővel összevetem.
2017. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 nem aaz, én most vagyok 10-es, ez a harmadik évem, még sincs nyelvvizsgám, idénre tervezzük, pedig nem vagyunk rossz képességűek. Első évben nem is vesztek középfokú nyelvvizsgás könyvet. Nekünk is azt mondták, első év után meg tudjuk csinálni, nálunk a legjobb 3 tavaly félév körül csinálta. És az csak 3. :D
2017. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj az almádi suliba
2017. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!