Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnök képzés: Pannon...

Vegyészmérnök képzés: Pannon egyetem vs BME?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindkettő jó oktatást nyújt, de amit tudni szeretnék az az, hogy pontosan mi a különbség: hol erősebb a kémia, fizika, matek. Melyik egyetemen elméletibb és melyiken gyakorlatibb a képzés (Engem főleg az elméletibb része érdekel, ezért is sajnálom hogy a Pannonon nincs analitika irányzat)?


Másik kérdés: ha mondjuk a Pannonra vesznek fel mert nem érem el a ponthatárt (erre az esetre is felszeretnék készülni), akkor hogyan működik az átjelentkezés? Mik a feltételei és hányadik félévtől jelentkezhetek át? Kinek kell szólni?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. aug. 17. 01:36
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
A Pannonra semmiképp ne menj ! Nagyon szemét egyetem. A beugrónak is beugrója van. Csúszás nélkül nem sokan végzik el. Több ismerősöm is járt a Pannonra. Egyik informatika szakon bukdácsolt és átment máshova. Ott négyes lett az átlaga. Pedig nem nevesincs egyetemre váltott. A Pannonon fogsz kapni olyan feladatot is zh-n, amivel életedben nem találkoztál, még gyakorlaton sem. Ezt garantálom. Ha nem vesznek fel BME-re, akkor inkább 1 évig tanulj nyelvet, szakmát.
2017. aug. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Ne nevettess már, hogy a Pannon nehezebb, mint a BME.
2017. aug. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha átszeretnék jelentkezni, akkor inkább a BME-n érdeklődnék ennek a menetéről, a Pannon egyetemen pedig nem hangoztatnám, mert nem akarnék magamnak nehézségeket. Akár az is egy alternatíva, hogy az első évet megcsinálod a Pannonon és közben újraérettségizel/nyelvvizsgázol, szóval picit felturbózod a pontjaid és elfogadtatod a BME-n az első évedben megszerzett krediteket. Én nem hagynék ki egy évet, amit tapasztalatból mondok, mert sokkal nehezebb relatíve nagyobb kihagyás után visszaülni az iskolapadba. Én három év után ültem vissza és eléggé megszenvedtem.
2017. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
A Pannon Egyetem vegyészmérnöki képzése egyedüli kelet európai egyetemkent és így természetesen egyedüli magyar egyetemkent szerepel a sanghaji ranking egyetemek között. Az hogy Magyarországon ma sokan azt hiszik hogy csak Pesten vannak külföldön is elismert egyetemek
2017. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Senkit nem érdekel a Sángháj Ranking xdd

QS ranking a releváns

2017. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ebben igazad van. Igazából az számít kiből milyen szakember lesz. A Pannon Egyetem vegyészmérnöki kepzese akkreditált Angliában és az USA ban. Minden lehetőség adott hogy valaki aki ide jár külföldön is elismert szakember legyen ahogy gondolom a BME is ilyen. Az is tény hogy valószínűleg az érettségi eredmények szempontjából a jobb eredményt elérők Pestre mennek. Azonban sajnos a pénz kényszer miatt a BME jelentősen túlvallalja magát a felvett hallgatók és a rendelkezésre álló infrastruktúra és egyetemi tanárok arányában én meggondolnam a Pannont.
2017. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És melyiknél elméletibb a képzés? Hol erősebb pl. a kémia, fizika, vagy matek?
2017. aug. 18. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve hogy a Pannon Egyetem a BME kihelyezett részlege volt (vagy valami hasonló), jó képzést ad főként a nehézipar területén. Vonzó lehet sokaknak az ún. MOL-képzés, nekem is van kollégám, aki BME BSc után Veszprémbe ment direkt a MOL miatt. Nálunk a BME-n kicsit szélesebb a paletta, lehet analitikát csinálni, prep. szervesezni, van műanyag szakirány...

A veszprémi követelményeket nem tudom, nekem elsőévesként sokat segített, hogy kémia+matek emelttel jöttem, fizika viszonylag kevés volt és az is bőven abszolválható egy átlagos (alatti) középiskolás fizikatudással és szorgalommal persze.

Feltételezem középiskolás vagy, esetleg foglalkoztál analitikával vagy van vele valami kapcsolatod? Hidd el, hogy nagyon kevesen tudják így előre hogy mivel akarnak foglalkozni, egy csomó más dolgot megismersz majd... BTW a Műegyetemen jó az anal szakirány, én is ott végeztem.

2017. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!