Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak? Hova érdemesebb...

Mit csináljak? Hova érdemesebb tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Nyolcadikba megyek, és a továbbtanulás előtt állok, de nem tudom hova kéne tovább mennem.

Már néztem pár sulit (Kosshut Pesterzsébeten, Ady Ráckevén) de jelenleg fogalmam sincs hová lenne érdemes felvételizni.. Tudom, hogy még van idő a felvételiig, de már nagyon ráfüggtem a témára.



2017. aug. 18. 04:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Gimnáziumba érdemesebb menni. Lehetőség szerint két tanítási nyelvűbe.
2017. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor menj gimnáziumba, ha nem vagy hülye. Ha buta vagy, akkor inkább tanulj szakmát, azzal el tudsz helyezkedni, ha elmész gimibe, nagy nehezen megszerzed az érettségit még mindig el kell menned egyetemre/fősulira/valamilyen OKJ-s tanfolyamra ahhoz, hogy elhelyezkedhess.

A Ráckevei Ady Endre Gimnázium jó választás, de csak a 6 osztályosat tudom ajánlani, a 4 évfolyamos elég gyenge. Persze, ha neked nem az a mérvadó, hogy minél erősebb legyen, akkor ez nem számít.

2017. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TemplarAssassinP válasza:
Amennyiben elit sulit akarsz, a Kossuth jó választás lehet (legjobb barátom oda ment, nagyon jól érzi magát), és a Jedlik is jó suli, ha olyan helyen laksz, hogy nem gáz a közlekedés. Ha szeretnél tanulni, de nem feltétlenül akarod kihajtani a lelked, akkor a Ráckevei Ady, vagy a Nagy László Pesterzsébeten az, ami szóba jöhet. Amikor nekem kellett eldöntenem, hova menjek, ezekben gondolkodtam. (Gondolom gimnáziumba szeretnél járni, ha az Ady-t és a Kossuthot nézted. Szakgimibe tényleg csak ha szakmát akarsz. Nem a legminőségibb oktatást biztosítja.)
2017. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!