Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki nem iszik alkoholt, és...

Aki nem iszik alkoholt, és nem az a bulizós típus az hogy éli túl az egyetemet?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy nem szabad kihagyni az egyetemi bulikat, mindenki ott van stb.

De mi van ha én nem iszok alkoholt és bulizni is csak nagy ritkán megyek?


2017. aug. 20. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Hát érdekes állapot. Az eseteben a baj, hogy sok közösségépítő a szaktársakkal feltehetőleg kocsmázás. Végül is oda is lehet menni, majd üdítőt iszol. Ebben semmi gáz sincs.


Ha kollégiumban fogsz lakni, akkor az megint más. Hacsak nem valami kis remete kollégium, akkor ott is azért lesz bőven alkoholizálás.

2017. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell menni bulizni. Legfeljebb nem leszel népszerű. A tanulás fontosabb, mint a bulizás.
2017. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Úgy éli meg az egyetemet h kimarad ezekből és kész. Az sem Mind1 hogy Budapesten esetleg Szegeden, Debrecenben tanulsz vagy kisebb városokban. Nem kell felni engem senki sem cikizett ki hogy nem járok ide oda, az egyetem nem olyan mint a gimi, hogy van egy osztály ahol mindenki ismer mindenkit. Itt az emberek jönnek mennek ( értsd: buknak ) és jó eséllyel meg fogod találni a saját társaságod.
2017. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az egyetemen is vannak hozzám hasonlók? :D ha nem is sokan. Csak mert Magyarországon nagyon elterjedt az ivászat, kocsmázás egyetem alatt
2017. aug. 20. 22:13
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Mi hatan voltunk egy szobában ( pontosabban hárman hárman közös konyhával ) abból négyen nem voltunk bulizosak. Szóval igen, vannak.
2017. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

" Csak mert Magyarországon nagyon elterjedt az ivászat, kocsmázás egyetem alatt"


Ez szerintem minden országban így van.

2017. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Amit nem tudsz, az nem fáj. Ugyanez igaz erre is. Ha nem mész el egy buliba, akkor nem tudod miből maradsz ki és nem is bánod, de ha elmész és jól érzed magad és belegondolsz, hogy milyen kár lett volna kihagyni, akkor megérted majd.

Vannak hozzád hasonlók is, sok ilyen csoporttársam, mondjuk én nem tudom felfogni miért jó csak otthon ülni és tanulni, ha az ember a barátaival is lehet, ettől a tanulásban nem lett előrébb, sőt, nekem ezerszer több ismerősöm van és ezáltal segítség a kurzusoknál, eseleg nem kellett bejárnom órákra, mert felírtam stb.


Egyébként lány létemre csak a sört iszom meg, ami alkohol tartalmú és szórakozó helyre sem szeretek járni túlzottan, az 5 év egyetem alatt azt hiszem 3-4x voltam összesen, akkor is koncerten. Kocsmázni viszont szinte minden másnap mentünk a haverokkal és életem legjobb időszaka volt az egyetem, nem csinálnám másképp, mert később a munka világában már nem ennyire szabad az ember.

2017. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Tanuljál, azzal jársz legjobban. Fogyeld meg, akik buliznak, meg isznak mint a gödény azok fognak pofáraesni az első félév végén.
2017. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó: meg kell találni az egyensúlyt. Ha nem ereszted ki a gőzt időnként, bebolondulsz. Nálunk oktatók is ajánják hogy időnként el KELL menni bulizni. Akár szobabuli, akár beülni valahova vagy szórakozóhelyre elmenni.
2017. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Minden ember más. Szerintem a legjobb az lenne ha 1-2 szer kiprobálnád, aztán ha nem tetszik, akkor nem vesztettel semmit. Vannak emberek akik nem érzik magukat jól a tömegben. Ha te ilyen vagy akkor nem kell buliba menni, de egy egy kocsma vagy szoba buli szerintem bőven belefér.
2017. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!