Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták (koleszosok)...

Egyetemisták (koleszosok) help (? )

Figyelt kérdés

Gólyaként beköltözni új helyre ismeretlenek közé.. ti hogy kezdtétek? Amikor be lehet költözni már a koleszba akkor szüleitek mentek veletek segíteni? Meg az évnyitó ünnepségre mentek veletek?

És miután már beköltöztem a koleszba akkor az úgy kész vége, alvás aztán holnap meg indulnak az órák, vagy van ott valami ismerkedés meg ilyenek?



2017. aug. 20. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk volt kollégiumi gólyatábor (nem mentem). Mi anyukámmal elmentünk a koliba még a félévkezdés előtt pár nappal, amikor a gólyatábor is volt, hogy elvigyük a cuccaimat. Aznap anya hazament, én ott aludtam, másnap elmentem beiratkozni, utána én is hazamentem (csütörtök). Utána vasárnap mentem vissza, akkor már ott voltak a szobatársaim is, velük megismerkedtem, beszélgettem egy kicsit, plusz elmentem az évnyitóra (szerintem ciki, ha valakinek mennek a szülei, nálunk is csak a diákok voltak). Másnap pedig már kezdődött a tanítás, egész nap jöttem-mentem. Igazából én nem vagyok valami nagy társasági ember, úgyhogy nem nagyon barátkoztam össze senkivel a koliban, főleg, hogy gólyatáborban sem voltam, de minden csak a személyiségeden múlik. Úgy könnyebb barátokat szerezni, ha az évfolyamtársaid vagy csoporttársaid a szobatársaid, azon a folyosón, ahol én laktam főleg felsőbbévesek voltak. Először lehet, hogy nehéz lesz elszakadni otthonról, nekem is az volt. Az segített, hogy bejártam órákra és annyira tetszett, hogy végre azt tanulom amit mindig is szerettem volna, hogy ez elterelte a figyelmem a szomorúságról, és persze egyre otthonosabban érzed majd magad, ahogy megismered a várost és az embereket :)
2017. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!