Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell verseket tanulni?

Miért kell verseket tanulni?

Figyelt kérdés
Az olvasmányokat sem kell szóról-szóra bemagolni. Általános iskolában rengeteg verset kellett bemagolnom, ezért most egyiket sem tudnám felidézni.

2017. aug. 21. 00:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
15%
Hogy művelt legyél.
2017. aug. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy a könyveket elég olvasni a műveltséghez
2017. aug. 21. 00:51
 3/12 anonim válasza:
61%
Fejleszti az agyat. Például ha színész vagy színésznő szeretne valaki lenne azoknak ez a maggolós dolog jó, hiszen nekik minél gyorsabban kell egy szöveget szóról szóra tudni.
2017. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert a magya oktatásegy kalap f*s, ami nem bír haladni a korral...
2017. aug. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
fejleszti a memoriadat ! ne legyel lusta ! allj neki tanulni ! a lusta ember nem viszi semmire az eletben
2017. aug. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a mennyiséggel vannak a probkémák.

Pl. Hetedikben az egész 14 vsz-os Szózatot fel kellett mondani.

Nem lett, volna belőle elég elmondani 8 vsz-kot, 14et kellett!!!


Rengeteg verset mondtunk fel.


Jó,megértem hogy kell tanulni. De azért ennyit?


És nem a magoláson kéne gyötörnünk magunkat,hanem a tartalmán. Ezt kéne tanulnunk! A mi tanárunk nem mesél semmit az adott versről,csak ,,mondd föl''.

2017. aug. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
Bár még tanulhatnék >)
2017. aug. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó bármikor tanulhatsz
2017. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Vannak olyan versek, amiket alapműveltség tudni. Ilyenek mondjuk a Himnusz és a Szózat. Vagy nem tudom, szerintem elképzelhetetlen, hogy egy felnőtt ember ne asszociáljon valamire a "Talpra magyar"-ból, vagy abból, hogy "Tüzesen süt le a nyári nap sugára"...

Másrészt igen, fejleszti a memóriát is.

Harmadrészt: ha szereted a verseket, olyan ez, mintha a kedvenc dalszövegedet tanulnád meg. (Száomra a versek amúgy is olyanok mint a dalok: néha a fejemben egy zene megy, néha egy vers).

De egyébként az iskolában szerintem sokkal több verset tanulnak, mint szükséges lenne (legalábbis nálunk így volt, még általánosban). Nekem még jó a memóriám az ilyen dolgokhoz, könnyen megjegyzem a szövegeket, de néha én is szenvedtem, hát még a többiek. Azt meg fel nem foghatom, minek kellett pl. egy jövőbeli szakmunkásnak húsz verset bemagolnia, olyanokat is, amikről azóta se hallottam...

2017. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
egy dal és egy vers megtanulása között azért nagy a különbség.
2017. aug. 21. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!