Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan dől el, hogy emelt...

Hogyan dől el, hogy emelt szintű érettségire hova küldenek?

Figyelt kérdés

Biológiából szeretnék 2018-as tanév végén érettségizni emelt szinten.


Most fogok Szegedre költözni, a suli ahol tanulmányi jogviszonyom van Budapesten található.


Magántanuló vagyok, félévenként kell bemennem vizsgázni, és közben magam tanulok.

Ha Szegeden el tudom intézni a lakcímet, akkor kérhetem hogy Szegeden menjek emelt szintű érettségizni?

Ha jól tudom a közép szint (mind írás, mind szóbeli) kötelezően abban az iskolában van, ahova a jogviszony köt.

Emelt szintél lehet kérni hogy Szegeden? Vagy simán csak ahova a lakcímem szól?


Annyit tudok egyedüli kikötésként, hogy nem lehet a saját iskolában emelt szintűt tenni. De arra nincs semmi kitétel (ha jól tudom) hogy muszáj lenne az iskolám vonzáskörzetében (esetemben Budapesten) emelteznem.


Mit tudtok erről?



2017. aug. 29. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A saját sulidban kell beadnod a jelentkezést. A középfokúkat ott teszed le, az emelt szintű pedig egy közeli, kijelölt iskolában. Ha szeretnél Szegeden emelt szintűzni, akkor át el iratkoznod egy ottani suliba. Ha már meglesz az érettségi bizonyítványod, a további vizsgákra már a megyei kormányhivatalnál lehet jelenkezni, ami te választhatsz meg. (nem kell, hogy lakxím szerinti legyen)
2017. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha megvan az érettségim akkor milyen vizsgákra akarnék még tovább menni?
2017. aug. 29. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a saját iskoládban emelt szintű èrettségit tenni!:)
2017. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Erre még rákérdezek jövő héten utolsó, ez meglepne
2017. aug. 29. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:

#1-es voltam

Úgy értettem, hogyha már megvan az érettségid, megszűnik a tanulói jogviszonyod, akkor a további (javító) érettségikre saját magad jelentkezhetsz (tetszőleges megyébe)

2017. aug. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Emelt szintél lehet kérni hogy Szegeden?"


Persze, hogy lehet kérni. (Kérni egyébként is bármit lehet az életben, legfeljebb nem teljesítik a kérést, de veszítenivalód nincs vele, így állj hozzá.)


Egyébként pont azért küldik az embert a közelbe emelt szintűzni, hogy kényelmesebb legyen neki. Úgyhogy simán figyelembe veszik a kérést szerintem.

2017. aug. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudják figyelembe venni, mert másik kormányhivatalhoz tartozik, mint ahová a jelentkezése kerül.
2017. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Spectre_R42 válasza:

Most csak a sötétben tapogatózok, de én is megyek emeltre, most októberben, bár nekem már nincs tanulói jogviszonyom, de a jelentkezési lapot ő is kitöltheti iskolától függetlenül, nem?

Mert mintha úgy láttam volna, hogy a tanulói jogviszonnyal rendelkezők is kitölthetik, persze a jelenlegi iskolát is meg kell jelölni rajta, gondolom, de ott ő kiválaszthatja, hogy melyik kormányhivatalba szeretné beadni.

Javítsatok ki, ha tévedek, csak nekem így jött le a honlap alapján a dolog.

Ha az iskoláján keresztül jelentkezik, akkor ők juttatják tovább a papírt és az alapján viszonyítják az intézményt ahová küldik majd vizsgázni.

2017. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A jelentkezési lapot kitöltheti, de csak a saját iskoláján keresztül adhatja be, és az iskola szerinti kormányhivatalnál fog landolni.
2017. szept. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de engem siófokiként simán Kaposvárra küldtek, ami nagyon nincs a közelben.
2021. máj. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!