Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha beiratkoztam a héten az...

Ha beiratkoztam a héten az egyetemre, fel is vettem a tárgyakat, de közbe jött vmi és nem tudom el kezdeni, akkor el veszik egy félévem?

Figyelt kérdés
Állami támogatotton vagyok. Ha még a tanítás kezdete előtt ki iratkoznek hétfőn, akkor még meg marad a félévem szerintetek?

2017. szept. 1. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A regisztrációs hét jövőhéten lesz, még visszavonhatod az aktív félévet szerintem, keresd fel a Tanulmányi Osztályt!
2017. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az iratkozási nyilatkozat visszavonható, ez azt jelenti, mintha be se iratkoztál volna, de ha jövőre mennél, újra kell felvételizned.


Ha a suli engedi első félévre a passziválást, az annyiból más, hogy jövőre mehetsz felvételi nélkül.


Egyik estben sem fogy államis féléved.

2017. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tárgyakat leadni, szabályzatokat elolvasni. Ha utóbbihoz nincs türelmed, akkor a tanulmányi osztályra (vagy akárhogy hívják nálatok azt a helyet, ahol a hallgatók ügyeit intézik) bemenni és segítséget kérni.

Általában lehet passzív félévet kérni, szerintem kettőt is egymás után. Ez annyit jelentene, hogy ugyan felvettek és az iskola tagja vagy, de 1 vagy 2 félévig nem kell bejárnod és tárgyakat teljesíteni, hanem "várhatsz" egy keveset. Amikor visszatérnél (szerintem legkésőbb jövő ősszel lehet), akkor szintén tanulmányi osztály, ahol segítenek újrakezdeni.

2017. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Végül be mentem a tanulmányi osztályra és azt mondták hogy írni kell egy kérvényt és akkor még vissza vonható a bejelentkezés.
2017. szept. 1. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!