Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mi van? (Egyetem...

Ilyenkor mi van? (Egyetem tárgyfelvétel)

Figyelt kérdés

Már megvolt a hivatalos időpont, de a tanár/tanulmányi osztály nem rakta fel a tantárgyat.

Ezzel ugye az a baj, hogy a neptun nem jelez ha új tantárgyat raktak fel, üzenet sem jön róla, több gyakorlat is lesz amiből biztosan 1 maximum 2, ami számomra jó.

Miért kell ennyire lesz-arni és nemtörődömnek lenni?

Persze üzenet nem fog jönni róla, hogy te marha x-ikén lesz fent 10 órakkor.

Csak felrakják és aki éppen mázlista elkapja, szól az ismerősöknek, esetleg valaki nekem.. de az is lutri.. mi van ha nem látom meg? Nem nézem napi 24/24-ben a fb-ot..


Teljesen felidegesít ez az egész..

Tavaly meg az volt, hogy valami hiba csúszott be a tárgyjelentkezésbe és akik vizsgakurzussal csinálták meg az adott tantárgyat, nem tudták felvenni.

Amire a tanulmányi osztály kijavította, betelt az összes jó hely.

Nekünk maradt a szar.. és semmilyen kérelmet nem fogadtak el, mivel az adott csoportokba fix a létszám és a terem adottságai miatt nem lehet bővíteni.

A vicc benne, hogy simán feltudtam volna venni..



#egyetem #tárgyfelvétel #nemtörődöm stílus
2017. szept. 2. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Ilyen az egyetemi rendszer, üdv a felsőoktatásban! Ne rinyálj, hanem tanulj meg mondjuk helyesen írni... órakor, és nem órakkor :D


Illetve azt sem értem, miért az a problémád, hogy nem vagy fent nonstop facebookon... inkább a neptunt nézegesd, ne a facebookot! és akkor simán a többiek előtt láthatsz tárgyakat. Nálunk is sokszor van ilyesmi, mindenki hiszti nélkül ránéz néha a tárgyfelvételre és kész. A többiek sincsenek előnyben hozzád képest.

2017. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sikerült találnod helyesírási hibát.. menő vagy.. minden tiszteletem a tiéd. Maximálisan ide kapcsolódik.

Csak az picit vicces, amikor valaki helyesírási huszárt játszik, közben meg saját maga is véti a hibákat. Olyan, mintha saját magad oboáznád le. :)

Illik azért ilyenkor maximálisan helyes, direkt mindenre odafigyelve osztani az eszet. Különben hiteltelenné válsz.. ahogy váltál is.


Azonban a leveled második része a lényeg.

Tudod miért nem érted? Mert nulla, ismétlem: NULLA, logika szorult beléd.

Most viszonylag jó kedvem van, szóval az életről tartok neked egy mini órát.

Hamar rájössz majd, hogy egy embernél kettő mindig több. Sokkal többet értek el közösen, mint egyedül.

Ki az, aki egész nap tudja frissítgetni a neptunt? S mivan ha van egy olyan 2-3 órás holt idő, amikor kikerül és te nem látod? Nem kapsz róla semmilyen értesítőt..

Itt jön be a logika! Ha vannak barátaid és valaki meglátja, hogy megnyílt a gyakorlat, akkor szól a többieknek és mindenki feltudja venni.

Észlény, kérlek nagyon figyelj. Most jön a lényeg.

Hol fognak szólni??????? Neptunon? Nem..

Facebookon!!!!

Egyértelmű, hogy mindenki ránéz a neptunra de fb-ra még gyakrabban ha nem vagy állandóan gépközelben(telefonon viszonylag macerásabb a neptun használat).

Fb-on azonnal kapsz jelzést ha valaki meglátja.


Az már saját szoc. probléma ha neked nincsenek ilyen szoros barátságaid. Az is saját probléma, hogy nem tudtok összefogni.

Nem arról szól, hogy kinek milyen előnye van. Hanem a lényegről, hogy mindenkinek legyen jó.



Végül, tipikusan az a fajta ember vagy, aki megelégszik a rossz helyzettel. Ez van?!!? Egyáltalán nem kéne ennek lennie. Csak vannak olyan pillanatok, amikor a másik fél nem tartja be a játékszabályokat, miközben erősen függnek tőled.

2017. szept. 2. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Elárulod, hogy vétettem hibát? Amúgy meg "észt" és nem "eszet"... :)


Egyébként ha neked vannak ilyen szoros barátságaid, miért nem kéred meg ezeket a fantasztikus barátaidat, hogy írjanak sms-t, vagy hívjanak fel telefonon, amikor észreveszik, hogy fel lehet venni a tárgyakat? Ha arra van időd, hogy felnézz facebook-ra, pont ugyanannyi felnézni neptunra is egy pillanatra.


Egy szóval nem mondtam, hogy nincsenek barátaim, csak én megoldom egyedül a dolgaimat, és nem másokra terelem a felelősséget.


Egyébként ha te ennyire okos és intelligens vagy, hogy ilyen borzasztó irritálóan kioktató és arrogáns stílusban tartasz nekem kérés nélkül "mini órát az életről", akkor minek neked egyetemre járni????

2017. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondat végi írásjel után nagybetű. A felelősséget meg nem "tereled" hanem terheled... :) Na ugye?

Amúgy az "eszet" is helyes nyelvtanilag és a köznyelvben is elterjedt bizonyos régiókban.


Azért nem kérek sms-t, hívást, mivel ugyanúgy jelez, mintha messengeren kapnék egy üzenetet. Ergo mindegy, hogy facebookon ír vagy a hagyományos módon. Nem attól függ, hogy észreveszem vagy nem. Sokkal inkább az elfoglaltságaimtól.


Fb-ra felnézni 2mp, ujjlenyomat, lehúzni az állapotsort és voálá.

Neptunt böngészőbe benyitni, belépni, áttapicskolni magam a menükön, listázni, tantárgyat keresni, megnyitni. Ez sokkal hosszabb idő.

5 percenként meg a fb-ra sincs időm, ami 4mp nemhogy a neptun 1 perces műveletre.

Nem mindenki ül egész nap az ágyon és nyomkodja a telefont.


Ahogy észreveszem levagy maradva a technikát illetően és számodra minden bonyolult, elképzelhetetlen.

Na de hagyjuk is, csak gyűjtöd a piros pontot és helyesírási bújúcskát játszunk, amiben legalább lennél op ha ezzel támadsz.

2017. szept. 2. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Terel, mint hárít, így értettem.


Egyébként egyetemre járok, már van egy diplomám, digitális kompetencia foglalkozásokat és táborokat tartok gyerekeknek, szóval nem vagyok lemaradva a technikát illetően. Egyszerűen csak nem értem a hisztidet, ugyanis semmin sem változtat. Az egyetemi rendszer, na az le van maradva minden téren, de erről meg nem én tehetek, de nem is te. De azzal, hogy itt lázadsz meg problémázol, semmi sem fog megoldódni. Ezt tűrni kell, ez van.


Kérdésedre válaszolva ("Ilyenkor mi van?"): Semmi nincs.

2017. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amennyiben így kezdted volna már az elején, nem lett volna felesleges szócséplés. :)

Valóban mondhatjuk hisztinek de majdnem minden komolyabb változás a hisztiből indult ki, amikor valaki megelégelt valamit.

Persze ez eléggé kis dolog és egyáltalán nem az zavar, hogy régimódi az egész rendszer, hanem hogy még rá is raknak egy lapáttal, ami nem kéne.


Nem azért nem tudtam tavaly felvenni a tárgyamat, mert én voltam a hibás... hanem mert a tanulmányi osztály elrontott valamit és ennyi.

Idén meg.. 1 email kéne... és azt nem küldik el. Amikor mindenkinek az érdeke lenne.

2017. szept. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!